Przejdź do głównej treści

Własne stoisko na Jarmarku Obornickim!

| MP | Lokalne

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Obornik. Jest to wspaniała okazja do dobrej zabawy z przyjaciółmi i rodziną.

W święcie Obornik uczestniczą co roku, nie tylko oborniczanie ale również goście z innych sąsiednich miast. Jest to więc okazja do pokazania co w Obornikach najlepsze.

Organizatorzy tegorocznej imprezy serdecznie zachęcają więc do uczestnictwa w Jarmarku Obornickim, który kolejny raz towarzyszy Dniom Obornik. Zeszłoroczny jarmark przyciągnął na obornicki rynek masę ludzi. Na stoiskach można było znaleźć wszystko od chleba po wyroby mięsne, witraże, rzeźby, liczne ozdoby i wyroby wiklinowe.

W tym roku Ty również możesz mieć swoje stoisko na rynku i pokazać się ludziom! Dla mieszkańców powiatu obornickiego, stoisko na jarmarku jest darmowe, dla innych opłata jest symboliczna.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można je nadsyłać do 22 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona!

  

ook

W Obornikach powstała Spółdzielnia Energetyczna Oborniki. To wspólna inicjatywa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach oraz dwóch firm z Poznania – Dathause Sp. z o.o. i Polska Energia Odnawialna Sp. z o.o.
200 metrów drogi między Tłukawami i Igrzyną zostanie utwardzone kruszywem.
Dobiegają końca prace przy przebudowie schodów w budynku przy ul. Mickiewicza 4 w Obornikach.
Sołectwo Ocieszyn pochwaliło się zdjęciami z jazdy rowerami po nowej ścieżce wzdłuż DK11. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.
W Piotrowie zakończył się remont dachu świetlicy wiejskiej. Koszt prac wyniósł 65967,54 zł.
Przy Centrum Rekreacji Oborniki powstaje ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które zdobyło na ten cel 120 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej…
Budowa zamku w Stobnicy, rozpoczęta w 2015 roku, od początku przyciągała uwagę mediów i organizacji zajmujących się ochroną środowiska. 13 sierpnia 2025 r. Wojewoda Wielkopolski odmówił stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę. Decyzja administracyjna w tej sprawie pozostaje w mocy.