Przejdź do głównej treści

Turniej strzelecki Bractwa Kurkowego

| MP | Lokalne

Bractwo Kurkowe ROGOŻA w czerwcu organizuje turniej strzelecki pamięci Króla Przemysława II. Przy okazji tej imprezy jest szansa na otwarte strzelanie dla wszystkich chętnych. I tak było w tym roku.

W niedzielę 10 czerwca Puchar i ozdobną tarczę Memoriału Króla Przemysława II wystrzelił strzelmistrz bractwa – Brat Jarosław Łatka. Drugi był Brat Bogdan Andrzej Jeran, a trzeci Brat Jan Jenczyk. W strzelaniu otwartym najlepszy był Jarosław Marcinkowski, drugie miejsce zajęła Katarzyna Krakowiak, a trzeci był Dariusz Jenczyk. W tym strzelaniu honorowym kurem wyróżniono najmłodszego strzelca, który miał najlepszy wynik – a był nim Michał Łatka.

W strzelaniu do kura najlepszy był także brat Jarosław Łatka, to po jego strzale kur napełniony cukierkami upadł na ziemię - ku radości najmłodszych uczestników strzelania. W tym strzelaniu drugie i trzecie miejsce przypadło asystentom zwycięscy – dwóm Michałom: Łatce i Marcinkowskiemu.

Kolejne strzelanie odbędzie się w święto Matki Bożej Zielnej 15 sierpnia po uroczystościach odpustowych w Słomowie – będzie to turniej Królewski dla Braci o Godność Króla Żniwnego oraz strzelanie otwarte dożynkowe.

red. BAJ

W Obornikach powstała Spółdzielnia Energetyczna Oborniki. To wspólna inicjatywa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach oraz dwóch firm z Poznania – Dathause Sp. z o.o. i Polska Energia Odnawialna Sp. z o.o.
200 metrów drogi między Tłukawami i Igrzyną zostanie utwardzone kruszywem.
Dobiegają końca prace przy przebudowie schodów w budynku przy ul. Mickiewicza 4 w Obornikach.
Sołectwo Ocieszyn pochwaliło się zdjęciami z jazdy rowerami po nowej ścieżce wzdłuż DK11. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.
W Piotrowie zakończył się remont dachu świetlicy wiejskiej. Koszt prac wyniósł 65967,54 zł.
Przy Centrum Rekreacji Oborniki powstaje ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które zdobyło na ten cel 120 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej…
Budowa zamku w Stobnicy, rozpoczęta w 2015 roku, od początku przyciągała uwagę mediów i organizacji zajmujących się ochroną środowiska. 13 sierpnia 2025 r. Wojewoda Wielkopolski odmówił stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę. Decyzja administracyjna w tej sprawie pozostaje w mocy.