Przejdź do głównej treści

Integracja społeczna osób z niepełnosprawnościami z CREO!

| Michalina Voss | Lokalne

Koniec roku to nie koniec wyzwań w Stowarzyszeniu CREO z Poznania! W Gminie Oborniki zrealizowano projekt "Integracja społeczna osób z niepełnosprawnościami - to możliwe!". Objął on zarówno szkołę, jak i kilka lokalnych organizacji pozarządowych.

W działania edukacyjne włączono 34 uczniów i uczennice ze Szkoły w Maniewie. Odbyli interaktywne zdalne warsztaty, które przybliżyły im ideę wolontariatu oraz poszerzyły wiedzę na temat osób z niepełnosprawnościami, a także wzięli udział w ostatniej kampanii społecznej CREO promującej aktywność osób z niepełnosprawnościami - „Bierzemy sprawy w swoje ręce". Przy pomocy CREO wsparli również rzeczowo jedną z lokalnych organizacji działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowo CREO nawiązało kontakt i podzieliło się swoimi doświadczeniami dotyczącymi rozwijania idei wolontariatu i inicjowania działań integrujących z 5 lokalnymi organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych "Ludzki gest" im. Jana Pawła II; Przyjaciel. Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej; Fundacja "Ja nie mogę czekać"; Spółdzielnia Socjalna "Uciec Dysforii"; Fundacja "Na prostej drodze".

Członkowie zespołu CREO mają nadzieję, że z przyszłymi projektami nadejdzie więcej okazji do współpracy z Gminą Oborniki!

Projekt dofinansowany przez Gminę Oborniki.

.

 

Powrót Bajki do centrum Obornik przestaje być jedynie zapowiedzią. Po ogłoszeniu przetargu przez PWiK zajrzeliśmy do dokumentacji projektowej i sprawdziliśmy, jak będzie wyglądał nowy obiekt, który ma powstać przy fontannie.
Od około miesiąca trwają prace na ul. Wojska Polskiego w Rogoźnie. Kierowcy wciąż muszą liczyć się z utrudnieniami i tymczasową organizacją ruchu, remont ma zakończyć się do końca czerwca.
30.05.2026 r. w Parku Niepodległości w Rogoźnie odbędzie się Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali dmuchańce, pianę party, animacje i strefę relaksu dla całych rodzin.
Na Rynku w Obornikach odbyły się 29.05.2026 r. Regionalne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Obornikach. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, medale i awanse dla strażaków PSP oraz druhów OSP.
29.05.2026 r. w Obornikach kierowcy nie przejadą przez rynek, a autobusy nie zatrzymają się na głównym przystanku. Utrudnienia potrwają od godz. 7:00 do 15:00 i są związane z Regionalnymi Obchodami Dnia Strażaka.
Do powiatu obornickiego trafią środki z programu „Ochrona Zabytków 2026”. Dotacje otrzymały kościoły w Wełnie i Objezierzu. Wręczenie promes odbyło się 21.05.2026 r. w Rogoźnie.
23 i 24.05.2026 r. lądowisko w Słonawach koło Obornik zamieni się w ogromny obóz wczesnośredniowieczny. Radzim 2026 to dwudniowe widowisko z wielką bitwą, koncertami, warsztatami i pokazami życia sprzed setek lat.