Przejdź do głównej treści

Jest szansa na przychodnię w Popówku

| Łukasz | Lokalne

Gmina Oborniki jest bliska pozyskania budynku w miejscowości Popówko. W nim ma powstać przychodnia.

18 listopada w siedzibie oddziału Banku Spółdzielczego odbyła się licytacja sprzedaży tego obiektu. Zainteresowany nabyciem tej nieruchomości był burmistrz Obornik Tomasz Szrama, który chciałby przeznaczyć go na siedzibę przyszłej przychodni lekarza rodzinnego. Zgodę na przystąpienie do licytacji wyrazili radni rady miejskiej podejmując uchwałę podczas ostatniej sesji. W środę reprezentujący Gminę Oborniki Sekretarz Krzysztof Nowacki za kwotę 252.500 zł wylicytował ten budynek wraz z działką.

Aktualnie prowadzona jest procedura związana z przygotowaniem protokołów zdawczo – odbiorczych oraz aktu notarialnego. Po tych formalnościach Gmina Oborniki już jako właściciel przystąpi do prac projektowo – budowalnych związanych z dostosowaniem budynku pod usługi medyczne. Jest to bardzo dobra informacja dla mieszkańców Popówka i okolicznych miejscowości, którzy na przychodnię mieszkańcy Popówka i okolic czekają już od dawna.

Pojazd Polaris RZR TRAIL S 1000 został wybrany przez Komendę Powiatową Policji w Obornikach ze względu na swoje właściwości terenowe, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania - pisze w piśmie w odpowiedzi na nasze pismo Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.
W Jaraczu intensywnie myślą o zbliżających się małymi krokami świętach Bożego Narodzenia.
Przed budową nowego boiska przy ul. Objezierskiej w Obornikach zebrano ziemię i trawę. Dokąd ona trafiła?
Zniknęły stare garaże, a na placu przy ul. Kowanowskiej widać już sprzęt drogowców. Powstaje łącznik z rondem na DK11 – inwestycja, która całkowicie zmieni sposób wjazdu i wyjazdu z tej części Obornik. Po nowemu pojedziemy już w listopadzie!?
Rogoźno rozstrzygnęło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego „Działamy dla Mieszkańców” na 2026 rok. Mieszkańcy wybrali dwa projekty – jeden miejski i jeden wiejski. Choć frekwencja nie zachwyca, samo przeprowadzenie procedury to ważny krok w kierunku większej partycypacji społecznej.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach zostało uhonorowane Polską Nagrodą Innowacyjności 2025 podczas XII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości we Wrocławiu. Wyróżnienie przyznano za działania w obszarze innowacji technologicznych i ochrony środowiska.
Gmina Oborniki przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy.