Przejdź do głównej treści

LGD Kraina Trzech Rzek na AGROTRAVEL 2012

| UM Oborniki | Lokalne
foto: UMiG Oborniki
foto: UMiG Oborniki

W dniach 20 – 22 kwietnia odbyły się w Kielcach IV Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki  AGROTRAVEL 2012. Program obejmował m.in. oferty atrakcyjnego wypoczynku na wsi, jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych oraz degustacje potraw regionalnych.

LGD Kraina Trzech Rzek była jedną z pięciu lokalnych grup działania reprezentujących Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Dzięki wsparciu wielu instytucji i osób prywatnych, które użyczyły eksponatów i pomogły w przygotowaniu dekoracji zaprezentowane zostały najbardziej charakterystyczne atrakcje turystyczne  z terenu gmin: Oborniki, Murowana Goślina i Ryczywół.

Panie z sołectwa Dąbrówka Leśna wykonały z bibuły śnieżyce wiosenne, które pięknie prezentowały się na tle mchu dostarczonego przez sołectwo Kamińsko. O szlakach wodnych przypominał kajak udostępniony przez firmę KAJAKOWALNIA.pl.

Największe zainteresowanie budził jednak zdobiący stoisko wilk i kaczki krzyżówki wypożyczone z Leśnej Izby Edukacyjnej Nadleśnictwa Oborniki, z którym najmłodsi zwiedzający nie mogli wręcz odmówić sobie pamiątkowej fotografii.

Podczas imprezy targowej rozdysponowywane były m.in. najnowsze materiały przygotowane przez LGD Kraina Trzech Rzek czyli  informator turystyczny i obrazkowa mapka atrakcji turystycznych.
Ich wersję elektroniczną można znaleźć na stronie www.kraina3rzek.pl.

Wysiłki Lokalnych Grup Działania i Urzędu Marszałkowskiego nie poszły na marne – stoisko wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko wśród zwiedzających. Doceniło je także jury konkursu na najciekawsze stoisko IV Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL przyznając II miejsce.

Zarząd LGD Kraina Trzech Rzek składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do promocji naszego obszaru.

UM Oborniki

 

Firma PORR S.A. kolejny raz przesunęła termin przywrócenia stałej organizacji ruchu przy przejeździe kolejowym na ul. Łukowskiej. Według nowego komunikatu kierowcy mają pojechać normalnie dopiero od 21.05.2026 r.
Koleje Wielkopolskie poinformowały o wprowadzeniu autobusowej komunikacji zastępczej na linii nr 354. Utrudnienia obejmą odcinek Wargowo – Oborniki Wielkopolskie/Piła Główna i potrwają od 22 do 24 maja 2026 r.
Gmina Rogoźno otrzymała 1 992 443,22 zł dofinansowania na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma usprawnić segregację odpadów i zwiększyć możliwości ich ponownego wykorzystania.
W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.