Przejdź do głównej treści

XII Rajd TPD

| MP | Lokalne

W sobotę 21 kwietnia odbył się XII Rajd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Pomimo niesprzyjającej aury, wszyscy bardzo chętnie przebyli trzy wyznaczone przez organizatorów trasy: żółtą, czerwoną i niebieską.

W organizacji zlotu uczestniczył między innymi Związek Harcerstwa Polskiego, Komenda Powiatowa Policji w Obornikach oraz Nadleśnictwo Oborniki.

Tradycyjne już przejście spod Grobów Rożnowickich do strzelnicy w Dąbrówce Leśnej, co roku cieszy się sporym zainteresowaniem dzieci i rowerzystów. Jednak  tym roku można było odczuć, że uczestników było mniej niż w poprzednich latach.

W Rożnowicach zebrało się ponad sto osób. Rajd rozpoczął się wspólną modlitwą ku czci poległych żołnierzy. Później wszyscy zebrani wyruszyli w stronę strzelnicy, gdzie czekała na nich ciepła grochówka i rozmaite atrakcje.

 

W Ryczywole na Placu 1 Maja i ul. Czarnkowskiej trwają prace budowlane. 
Ministerstwo Sportu przyznało Gminie Rogoźno 829 000 zł na budowę nowego Orlika przy ul. Za Jeziorem 40. To ważny krok dla lokalnej infrastruktury – choć wśród mieszkańców wraca również pytanie o długo wyczekiwaną halę sportową.
Droga do Sycyna zostanie zmodernizowana. Gmina Oborniki wsparła powiatową inwestycję.
Po latach przygotowań ekspresowa S11 zbliża się do Obornik. Jeszcze w 2025 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka kolejnego odcinaka do  Ujście, a w regionie ruszyły pierwsze prace przygotowawcze w terenie. 
W przedszkolu „Bajka” w Obornikach biało-czerwone barwy towarzyszyły dzieciom już od kilku dni. Najmłodsi z dumą uczcili Święto Niepodległości, łącząc zabawę, sztukę i patriotyzm.
To dzień, w którym wszyscy mówimy jednym głosem – Polska jest nasza. 11 listopada Oborniki, Rogoźno i Ryczywół zamienią się w scenę wspólnego świętowania – z hymnem, flagami, biegami i koncertami.
Nadia Janka była gościem Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. Powodem były sukcesy rogozińskiej nastolatki.