Przejdź do głównej treści

Dużo nowych przypadków zakażeń w Wielkopolsce

| eoborniki.pl, Ministerstwo Zdrowia | Lokalne

W województwie wielkopolskim odnotowano 65 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

W czwartkowy poranek Ministerstwo Zdrowia opublikowało najświeższy raport o stanie epidemiologicznym w kraju. W całej Polsce potwierdzono laboratoryjnie 177 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Wielkopolsce jest ich 65.

Łącznie zakażonych koronawirusem osób jest w Polsce 10.346. Zmarło 435. W województwie wielkopolskim mamy 1164 przypadków zakażenia i 68 ofiar.

W powiecie obornickim nie ma nowych przypadków zakażenia. Przypominamy, że spośród 9 odnotowanych przypadków 8 osób wyzdrowiało.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim.