Przejdź do głównej treści

W obornickim szpitalu nie ma osoby z koronawirusem

| Łukasz | Lokalne

Dyrektor Małgorzata Ludzkowska zaprzeczyła, aby w obornickim szpitalu przebywał pacjent z koronawirusem.

W Obornikach pojawiły się we wtorek pogłoski o chorym z koronawirusem, który znajduje się obornickim szpitalu. Informacje te pojawiały się w kontekście zakazu odwiedzin pacjentów. Takim rewelacjom zaprzeczyła dyrektor Małgorzata Ludzkowska:

Nie ma w naszym szpitalu pacjenta z koronawirusem. To, że obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów nie oznacza, że mamy takiego chorego.

Zakazy odwiedzin dla pacjentów wprowadzają kolejne szpitale. Od kilku dni obowiązują one m.in. w Kielcach, Gdańsku, Słubicach, Warszawie, Katowicach i Białymstoku.

 

28.06.2001 Starostowie Christian Zuhlke - Luchow-Dannenberg i Jacek Koralewski - Powiat Obornicki podpisali w Objezierzu umowę o partnerstwie powiatów.
Gmina Oborniki pozyskała dofinansowanie do remontu szatni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowie. Pieniądze pochodzą z programu "Szatnia na Medal - Edycja 2026".
Od 30.06.2026 r. kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami na moście na Wełnie w Obornikach. Wprowadzono ruch wahadłowy, zamknięto jeden pas oraz kładkę dla pieszych.
Na budowie obwodnicy Rogoźna zakończył się kolejny miesiąc robót. Drogowcy ułożyli warstwę ścieralną na prawie całym odcinku drogi głównej i wykonali nasadzenia zieleni.
Gmina Oborniki pojawiła się w rozmowie o możliwej lokalizacji stałej bazy wojsk USA pod Poznaniem. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wskazał, że w grę może wchodzić duży grunt blisko Biedruska.
Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…