Przejdź do głównej treści

Ruszyła budowa ulic Długiej i Seminarialnej w Rogoźnie

| Łukasz | Lokalne

W Rogoźnie trwa budowa ulic Długa i Seminarialna. Samorząd pozyskał na inwestycję środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Przebudowa dróg to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji w mieście. W ramach prowadzonych zbudowana zostanie m.in. kanalizacja deszczowa wraz z przykanalikami. Powstaną także chodniki, jezdnia asfaltowa oraz parking. Na ulicy Seminarialnej zostanie wybudowana przepompownia i kanalizacja sanitarna. Wartość kosztorysowa całego przedsięwzięcia opiewa na kwotę 5.238.595,63. Gmina na jego realizację uzyskała 50% dofinansowania (2.619.297 zł) z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ostatecznie Gminę inwestycja będzie kosztowała 3.577.325,35 zł. Całkowite zakończenie budowy dróg ul. Długiej i Seminarialnej planuje się na przełom czerwca i lipca br.

fot. Gmina Rogoźno

Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim. 
Za tydzień rozpoczyna się remont mostu na rzece Wełnie w miejscowości Wełna. Przeprawa na czas prowadzonych prac zostanie wyłączona z ruchu!
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że woda w ryczywolskim wodociągu nadaje się do celów spożywczych i gospodarczych.