Przejdź do głównej treści

Liderzy Rozwoju Lokalnego zakończyli warsztaty stacjonarne

| lga kraina trech rzek | Lokalne

Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek zakończyła warszaty dla lokalnych liderów. 

 

7 i 8 grudnia, odbyły się ostatnie już z cyklu, warsztaty stacjonarne dla Liderów Rozwoju Lokalnego w ramach Operacji Własnej LGD.

40 osób, liderek i liderów lokalnych; członkiń i członków Stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich, OSP, sołtysek i sołtysów oraz niezrzeszonych działaczy społecznych, rozmawiało o tym, na czym polega praca lidera, jakie ma blaski i cienie, jak zachęcać innych do współpracy i aktywności, a także jak w tym wszystkim też dbać o własne zdrowie i nie wypalić się.

Powstały charakterystyki przedstawicieli grup docelowych, do których uczestnicy adresują swoje działania lub planują w przyszłości je zaangażować. Jak efektywnie komunikować się z seniorami, a jak z młodymi dorosłymi, na co należy zwrócić uwagę planując spotkanie dla dzieci, a co będzie istotne dla młodzieży, jak zachęcać do inicjatywy członków organizacji , którzy są mało aktywni, jak rozpoznać ich potrzeby – to tylko niektóre pytania, na które staraliśmy się znaleźć odpowiedzi. Na zakończenie, poznaliśmy nowe metody pracy w społeczności, opisane m. in. na stronie

 

Firma SC Transport zapewnia dojazd i powrót z hali pry Obrzyckiej 88 w Obornikach. To tam odbywać się będą główne wydarzenia związane z 34. Finałem WOŚP.
Joanna Urbaniak od poniedziałku pełni obowiązki kierownik Schroniska Azorek w Obornikach. Informację przekazał Urząd Miejski w Obornikach.
Burmistrz Obornik Tomasz Szrama spotkał się z Wojciechem Bochem, wieloletnim prezesem Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Obornikach, który przechodzi na emeryturę oraz z jego następcą Lechosławem Kowalskim - poinformował Urząd Miejski w Obornikach.
W niedzielne popołudnie mieszkańcy Objezierza i Okolic oraz liczni goście z zewnątrz, w tym wielu absolwentów Zespołu Szkół w Objezierzu mogli być świadkami przygotowanego gigantycznym imponującym wysiłkiem Ludzi Dobrej Woli  koncertu charytatywnego na rzecz chorych Dzieci.
Przedsiębiorcy i politycy spotkali się wspólnie w Cechu Rzemiosł Różnych w Obornikach. Podsumowali 2025 rok i wznieśli toast za udany 2026 rok.
Rada Sportu w Obornikach zachęca do zgłaszania kandydatów na Osobowość Sportową Ziemi Obornickiej roku 2025.
Od 1 lutego 2026 r. mieszkańcy gminy Oborniki zapłacą więcej za odbiór odpadów komunalnych. Rada Miejska podniosła stawkę do 43 zł miesięcznie od osoby (40 zł z kompostownikiem).