Przejdź do głównej treści

Porozumienie powiatów w sprawie PKS podpisane

| Łukasz | Lokalne

Porozumienie powiatów w sprawie wspólnego projektu PKS stało się rzeczywistością.

Umowa o współpracy w zakresie wspólnego projektu PKS została podpisana przez nasz powiat, co umożliwi korzystanie przez mieszkańców Obornik z połączeń PKS - mówi Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk. Dziś 6 powiatów podpisało umowę - w tym obornicki. Od 1 listopada dojdą jeszcze dwa.

Przypominamy, że tylko Gmina Oborniki wyraziła zainteresowanie wspólnym projektem. Nie skorzystały z tego ani Rogoźno, ani też Ryczywół. Przysłowiowej złotówki nie dołozył do tego projektu też Powiat Obornicki. Powiat nawet jako bierny udziałowiec jest jednak konieczny. Tylko on może zawierać porozumienie. Teraz reszta kompetencji jest w rękach Gminy Oborniki. Oznacza to, że może swobodnie decydować o połączeniach i rozwoju sieci.
 
  
pomoc pks poznań
 

 

W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.
Napij się wody - to nowa akcja rogozińskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Radni podjęli uchwały podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Ryczywole.
W środę, 24.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na stadion przy ul. Objezierskiej i do Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika 10. W programie są mityng lekkoatletyczny, sztafeta 4x400 mix dla amatorów i spotkanie autorskie.
Wiosna w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek upływa pod znakiem intensywnej pracy, inspirujących spotkań i przygotowań do kolejnych projektów wspierających lokalne społeczności.
W sobotę, 20.06.2026 r., Muzeum Młynarstwa w Jaraczu zaprasza na Dzień Młynów. Od 10:00 do 16:00 na mieszkańców czekają warsztaty, pokaz wypieku chleba, animacje, Rajd Trzech Młynów i bezpłatne zwiedzanie obiektów.
Dni Obornik 2026 rozpoczną się w sobotę, 20.06.2026 r. Mieszkańcy spotkają się na stadionie przy ul. Objezierskiej, targowisku miejskim i Obornickiej Marinie.