Przejdź do głównej treści

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

| e-oborniki | Lokalne

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 8 stycznia  2012 roku, W tym roku pieniądze zbierane są na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. GRAMY Z POMPĄ!!

W efekcie 20 lat grania WOŚP w do Obornik przekazano sprzęt medyczny za  łączna sumę 91 834,38 zł, w samych Obornikach w latach 1995 do 2011 zebrano 557 750 zł.
Na terenie Powiatu Obornickiego zarejestrowano 5 sztabów WOŚP:
•    Ludomy, Zespół Szkół, koordynator: Beata Marek-Góra
•    Oborniki, Urząd Miejski i SP nr 3, koordynator: Zygmunt Dyczkowski
•    Parkowo, Zespół Szkół w Parkowie, koordynator: Danuta Talar - Soloch
•    Rogoźno, Zespół Szkół Agrobiznesu im. Dezyderego Chłapowskiego, koordynator: Magdalena Krupczyńska
•    Ryczywół, Szkoła Podstawowa, koordynator: Danuta Baryga

Program XX  Finału WOŚP

Oborniki

Działalność sztabu w Obornikach:
8.00 – 15.00 Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach, ul. Czarnkowska 57
15.00 – 21.00 Hala Sportowa OCS, ul. Obrzycka Happening (sala OCS w Obornikach ul. Obrzycka 88)
16.00 - Balony do nieba (rozpoczęcie programu z udziałem Brass Band Oborniki) – spotkanie przy wejściu do Gimnazjum Nr 1
16.15 - Orkiestra najmłodszych – prezentacje obornickich przedszkolaków
17.30 - Siłacze dla Orkiestry – program Lubuskiej Federacji Strong Man (tym razem zawodnicy Strong Man, których gościliśmy w naszym mieście latem, rozegrają pokazowe konkurencje, również z udziałem publiczności)
18.30 - Śpiewaj i tańcz! – program z udziałem Szkoły Ruchu i Tańca, Cat Clan oraz wokalistów z OOK
19.45 - Finał z Obornicką Orkiestrą Dętą
20.00 - Światełko do nieba


Imprezy współtowarzyszące:

  • Szalik Guinessa – bijemy rekord na najdłuższy szalik
  • Serducho dla Owsiaka – tworzymy wielobarwny patchwork
  • Rynek w puzzlach – budujemy rynek od nowa
  • Rodzinka Owsiaka – dołącz do krewnych Jurka!
  • Drużyna wojów –przebierz się i zrób zdjęcie
  • Plac zabaw pod dachem
  • Gość specjalny: Żakuś
  • Konkursy sprawnościowe, niespodzianki

Rogoźno

Sztab w Zespole Szkół Agrobiznesu w Rogoźnie
16.00 - uroczyste otwarcie XX Finału WOŚP - wystąpienie Dyrektora Szkoły i Burmistrza Rogoźna
16.05 - występy "ISKIEREK" i "PA-MAR-SZE"
16.30 - występ Rogozińskiej Orkiestry Dętej
17.00 - I licytacja
17.20 - Grupa Teatralna "TO MY"
18.00 - pokaz udzielania pierwszej pomocy OSP
18.25 - II licytacja
18.50 - Zespół taneczno - muzyczny Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie
19.05 - Zespół Ojcowie
20.00 - "Światełko do nieba" - pokaz sztucznych ogni (boisko)

Imprezy współtowarzyszące:

  • przejażdżka wozem strażackim OSP Rogoźno
  • pomiar ciśnienia i badanie cukru - pielęgniarka szkolna,
  • kawiarenka ZSA (sala) godz. 16.00 - 19.20,
  • loteria fantowa - każdy los wygrywa,
  • Bar „CYRK”.

Parkowo

Sztab w Zespole Szkół w Parkowie - www.zsparkowo.republika.pl
15.00 - powitanie
15.15 - I aukcja
15.30 - przedstawienie „ Podróż po Europie" w wykonaniu przedszkolaków z przedszkola „Słoneczne skrzaty" z Parkowa
16.00 - II aukcja
16.20 - przedstawienie „Księżniczka na ziarnku grochu" w wykonaniu aktorów szkolnego teatrzyku „Fantazja"
16.50 - III aukcja
17.15 - występ Tanecznego Zespołu Dziecięcego "ISKIERKI" działającego przy RCK w Rogoźnie
17.30 - pokazy taneczne w wykonaniu Zespołu „PA-MAR-SZE"
18.15 - IV aukcja
18.30 - występy uczniów Zespołu Szkół w Parkowie
19.00 - zakończenie wspólnej zabawy

Przez cały czas czynna będzie kawiarenka oraz można będzie dokonać pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Otwarta będzie też szkolna Sala Tradycji.

W dniu 8 grudnia 2025 roku w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. wody w powiecie obornickim, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czwartek 11 grudnia prezes  PWiK Oborniki – Krzysztof Nowacki podpisał w Warszawie umowę z Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Robertem Gajdą, przy udziale Roberta Markiewicza, Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.
Reprezentantki LGD Kraina Trzech Rzek wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie w Warszawie.
W powiecie obornickim wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do 14 rodzin. Za każdą z nich stoi inny zupełnie inna historia, ale jedno pozostaje wspólne: ogromna potrzeba wsparcia. To pomoc, która nie tylko spełnia materialne potrzeby, ale daje coś więcej - wiarę w dobro.
6 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, podczas którego wyróżniono organizatorów najważniejszych imprez sezonu oraz medalistów międzynarodowych zawodów.
8 grudnia 2025 roku dokonano odbioru prac remontowych na drodze gminnej Tłukawy–Igrzyna. To kolejny krok w poprawie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców naszej gminy - informuje ryczywol.pl
Rogozińscy urzędnicy zareagowali na wchodzenie na teren ronda, gdzie wiele osób robi sobie zdjęcia z bombką.