fbpx

Co ze strajkiem w szkołach w Powiecie Obornickim?

Planowany na poniedziałek 8.04.2019 strajk nauczycieli wywołuje ogromne emocje, według uzyskanych informacji we wszystkich szkołach w Powiecie Obornickim może dojść do strajku.

Nauczyciele i pracownicy mogą podjąć decyzję o podjęciu akcji strajkowej w konkretnym dniu i nie muszą wcześniej informować o tym pracodawcy, przez co jakiekolwiek informacje uzyskiwane przed rozpoczęciem akcji strajkowej nie są wiarygodne.

Na wystosowane konkretne zapytanie przez nasz portal do szkół i przedszkoli niestety otrzymaliśmy odpowiedź tylko z kilku placówek. W oparciu o te dane przewiduje się, że w strajku weźmie udział większość nauczycieli (w niektórych szkołach jest to 100% nauczycieli). Średnia liczba, opierająca się o uzyskane wiadomości, to około 94% nauczycieli deklarujących przystąpienie do strajku. Podkreślamy, że jest to tylko szacunek i dopiero w poniedziałek okaże się ile osób faktycznie przystąpi do strajku.

Środowisko nauczycieli jest bardzo mocno zmobilizowane i zdeterminowane do walki o siebie. Na obecną chwilę można więc stwierdzić, że strajk w większości placówek oświatowych w Powiecie Obornickim jest praktycznie pewny!

Gmina Oborniki przygotowała dla uczniów propozycje zajęć zastępczych. Szczegóły zawiera opublikowana na stronie UM Oborniki informacja graficzna.

zdjęcie nagłówkowe - https://www.facebook.com/znpedupl/

 strajk oborniki