Przejdź do głównej treści

Sołtys Ninina zaprasza na zebranie wiejskie

| Łukasz | Komunikaty

W poniedziałek 29 września odbędzie się w Nininie zebranie. Jego celem będzie podział środków z funduszu sołeckiego na rok 2026.

Wrzesień to często czas przygotowywania budżetów sołeckich na kolejny rok. Mieszkańcy wsi decydują na jakie cele zostaną wydane środki. Fundusze sołeckie pozwalają na organizację imprez integracyjnych, ale także realizację inwestycji. 

29 września takie zebranie odbędzie się w Nininie. Mieszkańcy spotkają się w świetlicy wiejskiej o godz. 18:00.

Na spotkanie zaprasza Sołtys Sołectwa Ninino wraz z Radą Sołecką.

Moduł VI – Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF - to kolejne szkolenie, na które zaprasza Naczelnik Urzędu Skarbowego w Obornikach.
W poniedziałek, 24 listopada 2025 r., w godz. 8:00–12:00 zaplanowano przerwę w dostawie wody w Słonawach. Utrudnienia wynikają z prac modernizacyjnych prowadzonych przez PWiK Oborniki.
Od 24 listopada do 8 grudnia 2025 r. przejazd z ul. Kowanowskiej przez przejazd kolejowy będzie zamknięty z powodu prac związanych z przebudową linii kolejowej i budową drugiego toru. Ograniczenia znacząco wpłyną na codzienny dojazd od tej strony miasta. 
Od 24 listopada do 12 grudnia 2025 r. prowadzony będzie kluczowy etap przebudowy linii kolejowej, w tym budowy mostu kolejowego w Obornikach. Prace te powodują znaczące zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Poznań–Piła.
Enea Operator zapowiedziała planowane wyłączenia energii w gminach Oborniki, Ryczywół i Rogoźno. Utrudnienia potrwają od 24 do 27 listopada 2025 r.
IMGiW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia dróg i chodników. Ślisko może być od północy do godzin porannych 21 listopada 2025 r.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach zapraszana XXIII (23) sesję Rady Miejskiej w Obornikach. W porządku obrad znajdują się m.in. punkty dotyczące stawek podatków czy obornickiego schroniska Azorek.