Skip to main content

Od 2011 roku mamy nowe święto.

| MP | Informacje z kraju

Od przyszłego roku będziemy mogli świętować 6 stycznia, w  Święto Trzech Króli, obchodzone 12 dni po Bożym Narodzeniu. Dzień 6 stycznia został wycofany z kalendarza dni świątecznych, czyli wolnych od pracy w 1960 roku, tak więc obecne przepisy nie ustanawiają nowej tradycji a jedynie przywracają starą.  Stare czy nowe, ma swoich zwolenników i przeciwników, przeciwnicy znajdują się zarówno po stronie pracodawców jak i związkowców.

Wprowadzone rozwiązania bardziej satysfakcjonuje jednak grupę pracodawców, ponieważ w zamian za nowe święto wycofano pracowniczy przywilej odbierania wolnego za świąteczne soboty.

Zabranie przywileju odbierania wolnego za soboty i wprowadzenie nowego święta skutkuje tym, że do 2020 roku liczba dni wolnych wzrośnie zaledwie o jeden dzień. Jest tak ponieważ pracodawcy nie będą musieli oddawać aż 8 dni za święta przypadające w soboty. W 2011 roku pracownicy zyskają jeden dzień i również jeden stracą, czyli nikt nie straci.

 

Druhowie z OSP Łomnica k. Jeleniej Góry proszą o wsparcie finansowe.
Kacper Czerwiński cierpi na rzadką chorobę. Na jego leczenie potrzebne jest 16 mln zł!
Jako mały lokalny portal internetowy przyłączamy się do ogólnopolskiego protestu mediów. Globalni giganci zabierają nam możliwości rozwoju, żyją z tworzonych przez nas treści. 
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę 12,5-kilometrowego odcinka S11 pomiędzy Kępnem i Siemianicami.
W świąteczny weekend nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. W nocy z 30 na 31 marca wskazówki zegarów zostaną przesunięte o 60 minut do przodu, z godziny 2:00 na 3:00. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uwzględniły zmianę czasu w rozkładzie jazdy i przygotowane są do sprawnego prowadzenia ruchu p...
Żołnierze intensywnie szkolą się podnosząc swoje umiejętności, sprawdzając przygotowanie i gotowość do działania. Ćwiczenia Dragon-24 mają na celu sprawdzanie procedur i potwierdzanie zdolności wojsk do realizacji przemieszczenia, osiągania gotowości w rejonie wskazanym do wykonywania zadań.
Jak piszą rolnicy z Solidarności: „Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia”