Skip to main content

Jak zarobić na tanim zakupie i drogiej sprzedaży?

| tekst sponsorowany | Finanse

Posiadanie nadwyżki finansowej u wielu osób wyzwala kreatywność. Może to być dobry początek własnego biznesu lub okazja do inwestowania. Najważniejszym celem, który każdy chce osiągnąć, jest pomnożenie kapitału w krótszym lub dłuższym okresie. Jedną z metod jest kupowanie po okazyjnych cenach towaru lub akcji z intencją sprzedaży z odpowiednim zyskiem. Jak zarabiać na takim działaniu i na co uważać?

Inwestowanie w towar

Dysponując wolną gotówką, można ją zainwestować: kupić towar i zacząć nim handlować. To dobre rozwiązanie, jeśli ma się smykałkę do sprzedaży, dostęp do unikalnych, niedostępnych na lokalnym rynku produktów lub artykułów w atrakcyjnych cenach. Innym sposobem na zarobienie na towarze jest kupowanie hurtowe i sprzedaż detaliczna z odpowiednim narzutem – w ten sposób zarabia się między innymi na handlu niewielkimi ozdobami do włosów. Można również kupić produkty i coś do nich dodać – na przykład okulary przeciwsłoneczne z ręcznie wykonanym etui – wtedy konsument będzie gotowy zapłacić za artykuł wyższą cenę, niż oferuje konkurencja. Podejmując się handlu towarem, należy najpierw zadbać o potencjalny rynek zbytu. Praktyczne wskazówki, czym kierują się klienci podczas zakupów, można znaleźć w artykule pt.: „O czym warto pamiętać, kupując na promocjach?

Inwestowanie w fundusze

Dodatkowe środki można również zainwestować w fundusze. Ryzyko jest w tym wypadku zmienne, dlatego warto poznać historię wybranego funduszu i dokonać jej analizy na tle konkurencji. Można również zainwestować w tani fundusz i czekać na wzrost jego wartości. Wymaga to jednak czasu, cierpliwości i szczęścia – nie pomylić się w dokonanej ocenie. Warto pamiętać, że wydane środki zostają zamrożone i wrócą na konto dopiero po sprzedaniu akcji.

Inwestowanie w towar i fundusze wymaga znajomości mechanizmów rynkowych i skłonności do podejmowania ryzyka. Osoby, które cenią sobie bezpieczne i stabilne zarabianie na swoich oszczędnościach, powinny pomyśleć nad założeniem konta oszczędnościowego, czyli rachunku oprocentowanego na około 2,5% w skali roku, z którego środki można wypłacać w dowolnym momencie. Warto być na bieżąco z ofertami i śledzić pozyczkowy-portal.pl .

Inwestowanie nadwyżki finansowej to dobry pomysł na to, aby pieniądze na siebie zarabiały. Warto rozważyć wszystkie możliwości i wybrać rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla siebie.

Ustawowego podniesienia wieku emerytalnego w Polsce nie będzie – zapowiadają politycy rządzącej koalicji. To według ekspertów oznacza jednak, że trzeba inaczej zachęcać kobiety po 60. i mężczyzn po 65. roku życia do pozostawania na rynku pracy.
  W tym roku „czternastka” będzie wypłacona we wrześniu. Niektórzy seniorzy dostaną ją wcześniej, bo pod koniec sierpnia.
Osiem organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego (JST) różnych szczebli zgłosiło postulaty zmian do projektu nowej ustawy o dochodach samorządów, który Ministerstwo Finansów zaprezentowało kilka tygodni temu.
„Aktywny rodzic” to nowy program, który pomoże rodzicom godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Ruszy 1 października. Od tej daty opiekunowie będą mogli składać wnioski o jedno z trzech nowych świadczeń.
Lokaty bankowe od lat stanowią popularny sposób na lokowanie oszczędności. Choć oferują one pewne korzyści, mają również swoje wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ulokowaniu środków na takiej inwestycji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady lokat bankowych.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. 
Inwestorzy aktywni na rynkach kruszców na bieżąco śledzą sytuację związaną z aktualnymi kursami oraz zmianami zachodzącymi w skali globalnej, które bezpośrednio przekładają się na ceny produktów inwestycyjnych. Źródłem, które dostarcza danych na ten temat, są raporty przygotowywane przez Światową...