Przejdź do głównej treści


Jak zarobić na tanim zakupie i drogiej sprzedaży?

| tekst sponsorowany | Finanse

Posiadanie nadwyżki finansowej u wielu osób wyzwala kreatywność. Może to być dobry początek własnego biznesu lub okazja do inwestowania. Najważniejszym celem, który każdy chce osiągnąć, jest pomnożenie kapitału w krótszym lub dłuższym okresie. Jedną z metod jest kupowanie po okazyjnych cenach towaru lub akcji z intencją sprzedaży z odpowiednim zyskiem. Jak zarabiać na takim działaniu i na co uważać?

Inwestowanie w towar

Dysponując wolną gotówką, można ją zainwestować: kupić towar i zacząć nim handlować. To dobre rozwiązanie, jeśli ma się smykałkę do sprzedaży, dostęp do unikalnych, niedostępnych na lokalnym rynku produktów lub artykułów w atrakcyjnych cenach. Innym sposobem na zarobienie na towarze jest kupowanie hurtowe i sprzedaż detaliczna z odpowiednim narzutem – w ten sposób zarabia się między innymi na handlu niewielkimi ozdobami do włosów. Można również kupić produkty i coś do nich dodać – na przykład okulary przeciwsłoneczne z ręcznie wykonanym etui – wtedy konsument będzie gotowy zapłacić za artykuł wyższą cenę, niż oferuje konkurencja. Podejmując się handlu towarem, należy najpierw zadbać o potencjalny rynek zbytu. Praktyczne wskazówki, czym kierują się klienci podczas zakupów, można znaleźć w artykule pt.: „O czym warto pamiętać, kupując na promocjach?

Inwestowanie w fundusze

Dodatkowe środki można również zainwestować w fundusze. Ryzyko jest w tym wypadku zmienne, dlatego warto poznać historię wybranego funduszu i dokonać jej analizy na tle konkurencji. Można również zainwestować w tani fundusz i czekać na wzrost jego wartości. Wymaga to jednak czasu, cierpliwości i szczęścia – nie pomylić się w dokonanej ocenie. Warto pamiętać, że wydane środki zostają zamrożone i wrócą na konto dopiero po sprzedaniu akcji.

Inwestowanie w towar i fundusze wymaga znajomości mechanizmów rynkowych i skłonności do podejmowania ryzyka. Osoby, które cenią sobie bezpieczne i stabilne zarabianie na swoich oszczędnościach, powinny pomyśleć nad założeniem konta oszczędnościowego, czyli rachunku oprocentowanego na około 2,5% w skali roku, z którego środki można wypłacać w dowolnym momencie. Warto być na bieżąco z ofertami i śledzić pozyczkowy-portal.pl .

Inwestowanie nadwyżki finansowej to dobry pomysł na to, aby pieniądze na siebie zarabiały. Warto rozważyć wszystkie możliwości i wybrać rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla siebie.

Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…
Do końca lutego emeryci i renciści otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A lub informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego na formularzu PIT-11A.
Do końca lutego osoby, które w ubiegłym roku pobierały wcześniejszą emeryturę lub rentę oraz dorabiały do swojego świadczenia, powinny poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Dotyczy to między innymi wynagrodzeń z umowy o pracę, umowy zlecenia, a także przychodów z prowadzonej działalności gosp…
Jeszcze tylko do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mają możliwość zgłoszenia się do Małego ZUS plus. Pozwoli im to na opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne.