Skip to main content

Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

| tekst sponosowany | Finanse

Rozliczać się z instytucjami państwowymi musi każdy, niezależnie od tego czy chodzi o spółkę, osobę pracującą na etacie czy też o osobę prowadzącą działalność gospodarczą. Nie każdy jednak dysponuje wysterczającą wiedzą z zakresu prawa, finansów czy rachunkowości oraz czasem. Wówczas warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

Coraz więcej biur rachunkowych poszerza swoją ofertę, dzięki czemu możliwe jest nawet zasięgnięcie porady prawnej. Oferta tworzona jest z myślą o potrzebach i oczekiwaniach klientów, czyli przedsiębiorców, właścicieli firm i osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Do zadań biura rachunkowego można zaliczyć prowadzenie ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów i rozliczeń podatkowych. Zajmuje się ono także opracowywaniem rozliczeń z podatku dochodowego, rozliczaniem płac, wystawianiem rachunków za przelewy, sporządzaniem różnego typu rozliczeń i raportów. Do biura rachunkowego warto także wybrać się w przypadku potrzeby sporządzenia sprawozdań finansowych i wniosków kredytowych, przeanalizowania sytuacji finansowej firmy, uzyskania fachowego doradztwa z zakresu podatków i zagadnień związanych z finansami. Biuro rachunkowe Poznań okazuje się być bardzo przydatne także w kwestii reprezentowania interesów przedsiębiorcy w urzędach typu Urząd Skarbowy.


Plusy współpracy z biurem rachunkowym
Współpraca z biurem rachunkowym z pewnością wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa firmy. Posiada ono Certyfikat Ministra Finansów, który potwierdza wiedzę i umiejętności w zakresie księgowości i rachunkowości. Biuro rachunkowe posiada bieżącą wiedzę na temat przepisów, obwiązujących regulacji i ich interpretacji. Korzystanie z jego usług wiąże się z możliwością zaoszczędzenia ogromnej ilości czasu, niepotrzebnych nerwów i w gruncie rzeczy także pieniędzy. Do dyspozycji przedsiębiorcy jest kompleksowa obsługa księgowo-kadrowa, a usługi te można odliczyć, co pozwala na zmniejszenie podatku dochodowego. Nawet w przypadku popełnienia błędu przez biuro rachunkowe, można liczyć na odszkodowanie z tytułu OC od szkód wyrządzonych w następstwie wykonywania danych usług.

Ustawowego podniesienia wieku emerytalnego w Polsce nie będzie – zapowiadają politycy rządzącej koalicji. To według ekspertów oznacza jednak, że trzeba inaczej zachęcać kobiety po 60. i mężczyzn po 65. roku życia do pozostawania na rynku pracy.
  W tym roku „czternastka” będzie wypłacona we wrześniu. Niektórzy seniorzy dostaną ją wcześniej, bo pod koniec sierpnia.
Osiem organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego (JST) różnych szczebli zgłosiło postulaty zmian do projektu nowej ustawy o dochodach samorządów, który Ministerstwo Finansów zaprezentowało kilka tygodni temu.
„Aktywny rodzic” to nowy program, który pomoże rodzicom godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Ruszy 1 października. Od tej daty opiekunowie będą mogli składać wnioski o jedno z trzech nowych świadczeń.
Lokaty bankowe od lat stanowią popularny sposób na lokowanie oszczędności. Choć oferują one pewne korzyści, mają również swoje wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ulokowaniu środków na takiej inwestycji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady lokat bankowych.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. 
Inwestorzy aktywni na rynkach kruszców na bieżąco śledzą sytuację związaną z aktualnymi kursami oraz zmianami zachodzącymi w skali globalnej, które bezpośrednio przekładają się na ceny produktów inwestycyjnych. Źródłem, które dostarcza danych na ten temat, są raporty przygotowywane przez Światową...