Przejdź do głównej treści


Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

| tekst sponosowany | Finanse

Rozliczać się z instytucjami państwowymi musi każdy, niezależnie od tego czy chodzi o spółkę, osobę pracującą na etacie czy też o osobę prowadzącą działalność gospodarczą. Nie każdy jednak dysponuje wysterczającą wiedzą z zakresu prawa, finansów czy rachunkowości oraz czasem. Wówczas warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

Coraz więcej biur rachunkowych poszerza swoją ofertę, dzięki czemu możliwe jest nawet zasięgnięcie porady prawnej. Oferta tworzona jest z myślą o potrzebach i oczekiwaniach klientów, czyli przedsiębiorców, właścicieli firm i osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Do zadań biura rachunkowego można zaliczyć prowadzenie ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów i rozliczeń podatkowych. Zajmuje się ono także opracowywaniem rozliczeń z podatku dochodowego, rozliczaniem płac, wystawianiem rachunków za przelewy, sporządzaniem różnego typu rozliczeń i raportów. Do biura rachunkowego warto także wybrać się w przypadku potrzeby sporządzenia sprawozdań finansowych i wniosków kredytowych, przeanalizowania sytuacji finansowej firmy, uzyskania fachowego doradztwa z zakresu podatków i zagadnień związanych z finansami. Biuro rachunkowe Poznań okazuje się być bardzo przydatne także w kwestii reprezentowania interesów przedsiębiorcy w urzędach typu Urząd Skarbowy.


Plusy współpracy z biurem rachunkowym
Współpraca z biurem rachunkowym z pewnością wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa firmy. Posiada ono Certyfikat Ministra Finansów, który potwierdza wiedzę i umiejętności w zakresie księgowości i rachunkowości. Biuro rachunkowe posiada bieżącą wiedzę na temat przepisów, obwiązujących regulacji i ich interpretacji. Korzystanie z jego usług wiąże się z możliwością zaoszczędzenia ogromnej ilości czasu, niepotrzebnych nerwów i w gruncie rzeczy także pieniędzy. Do dyspozycji przedsiębiorcy jest kompleksowa obsługa księgowo-kadrowa, a usługi te można odliczyć, co pozwala na zmniejszenie podatku dochodowego. Nawet w przypadku popełnienia błędu przez biuro rachunkowe, można liczyć na odszkodowanie z tytułu OC od szkód wyrządzonych w następstwie wykonywania danych usług.

Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…
Do końca lutego emeryci i renciści otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A lub informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego na formularzu PIT-11A.
Do końca lutego osoby, które w ubiegłym roku pobierały wcześniejszą emeryturę lub rentę oraz dorabiały do swojego świadczenia, powinny poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Dotyczy to między innymi wynagrodzeń z umowy o pracę, umowy zlecenia, a także przychodów z prowadzonej działalności gosp…
Jeszcze tylko do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mają możliwość zgłoszenia się do Małego ZUS plus. Pozwoli im to na opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne.