Przejdź do głównej treści


Skorzystaj z e-Urzędu Skarbowego

| KAS Wielkopolska | Finanse

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Obornikach zachęca do korzystania z serwisu e-Urząd Skarbowy.

Bez wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu, 24/7 można uzyskać dostęp do swoich dokumentów, danych i usług. Serwis e-urząd skarbowy dostępny jest na stronie internetowej www.podatki.gov.pl. Warunkiem dostępu do konta na e-US jest uwierzytelnienie się użytkownika.

Logowanie jest możliwe na trzy sposoby: login.gov.pl czyli poprzez profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną; aplikację mobilną m-Obywatel lub za pomocą tzw. danych autoryzujących: PESEL lub NIP i kwota przychodu. Serwis jest też przyjazny dla obcokrajowców - dostęp również w wersji angielskiej oraz ukraińskiej.

W e-Urzędzie Skarbowym dostępna jest nowa i wygodna forma wymiany korespondencji z urzędem skarbowym Doręczenia elektroniczne. Dzięki niej można m.in. pobrać bezpłatnie zaświadczenie o dochodach czy o niezaleganiu w podatkach, a także prowadzić elektronicznie korespondencję z urzędem skarbowym. Aby korzystać z e-doręczeń klient musi wyrazić zgodę na e-komunikację w systemie.

Co oznacza taka zgoda w praktyce? Wszystkie pisma z urzędu skarbowego będą przychodziły na konto podatnika w e-US. Wyrażając zgodę na e-korespondencję podatnik wskazuje w jakiej formie chce otrzymywać powiadomienie o przesłanym z urzędu piśmie, czy za pomocą SMS, email, czy na oba te sposoby.

Dla ułatwienia, Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała materiały informacyjne w postaci krótkich animacji, sposobu logowania oraz najczęściej pojawiających się pytań.
https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/e-us-krok-po-kroku-zobacz-jak-to-dziala/

Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…
Do końca lutego emeryci i renciści otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A lub informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego na formularzu PIT-11A.
Do końca lutego osoby, które w ubiegłym roku pobierały wcześniejszą emeryturę lub rentę oraz dorabiały do swojego świadczenia, powinny poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Dotyczy to między innymi wynagrodzeń z umowy o pracę, umowy zlecenia, a także przychodów z prowadzonej działalności gosp…
Jeszcze tylko do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mają możliwość zgłoszenia się do Małego ZUS plus. Pozwoli im to na opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne.