Skip to main content

Jak inwestować w kryptowaluty poprzez ETF?

| Artykuł sponsorowany | Finanse

Powszechnie wiadomo, że inwestycja w kryptowaluty może przynieść naprawdę duże zyski. Nadal jednak wiele osób obawia się kupowania kryptowalut. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup jednostek uczestnictwa ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty. Jak to zrobić? W jaki sposób inwestować w kryptowaly poprzez ETF? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 

Jak inwestować w kryptowaluty poprzez ETF?

Jak wspomniano we wstępie inwestycja w kryptowaluty nie wymaga ich bezpośredniego zakupu, ponieważ również dobrze może polegać na zakupie jednostek uczestnictwa ETF-u. Jest to ETF z ekspozycją na kryptowaluty, który działa dokładnie w ten sam sposób, co wszystkie inne ETF-y. Instrumentem bazowym w tym przypadku jest konkretna kryptowaluta, a każdy spadek bądź wzrost jej wartości powinien skutkować takim samym spadkiem lub wzrostem wartości jednostek uczestnictwa ETF-u. ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty stają się coraz popularniejsze, co wynika z faktu, że łączą w sobie bezpieczeństwo tego typu funduszy oraz możliwość uzyskania atrakcyjnych zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty.

W jaki sposób kupić ETF z ekspozycją na kryptowaluty?

Warto mieć świadomość, że zakupu jednostek uczestnictwa ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty może dokonać praktycznie każdy. Warunkiem koniecznym jest w tym przypadku jedynie posiadanie rachunku maklerskiego, który pozwoli inwestować w tego typu fundusze. Jego otwarcie umożliwia strona informacyjna brokera, co jest nie tylko wygodne, ale również szybkie. W tym miejscu należy podkreślić, że wybór brokera powinien być przemyślany, ponieważ przekłada się na wiele kwestii. Są to nie tylko możliwości inwestycyjne, ale także komfort inwestowania. Co wziąć pod uwagę przy jego dokonywaniu? Aspekty, na które warto zwrócić uwagę zostały opisane artykule przedstawiającym mechanizm wyboru rachunku inwestycyjnego.

Co przemawia za inwestowaniem w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Inwestowanie w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty staje się coraz popularniejsze przede wszystkim z względu na korzyści, które uzyskuje inwestor. Należy wymienić wśród nich chociażby zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa niż w przypadku bezpośredniego zakupu kryptowalut. Wynika to z faktu, że kupując jednostki uczestnictwa ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty nie ma konieczności posiadania portfela kryptowalutowego, a co za tym idzie nie istnieje ryzyko jego utraty. Co więcej, inwestowanie w tego typu ETF jest bardzo proste, ponieważ wygląda dokładnie tak samo, jak zakup każdego innego ETF-u. Wśród korzyści nie sposób wymienić również niskiego progu wejścia w inwestycję, co wynika z faktu, że ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty pozwalają kupować ułamkowe części kryptowalut, które obecnie są zwyczajnie drogie. W efekcie przekłada się to na zdecydowanie większą dostępność inwestycji.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty pozwala inwestować w waluty cyfrowe bez konieczności ich bezpośredniego nabywania. W efekcie można nie tylko ograniczyć ryzyko, ale także uzyskać wysoką stopę zwrotu z inwestycji.

  W tym roku „czternastka” będzie wypłacona we wrześniu. Niektórzy seniorzy dostaną ją wcześniej, bo pod koniec sierpnia.
Osiem organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego (JST) różnych szczebli zgłosiło postulaty zmian do projektu nowej ustawy o dochodach samorządów, który Ministerstwo Finansów zaprezentowało kilka tygodni temu.
„Aktywny rodzic” to nowy program, który pomoże rodzicom godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Ruszy 1 października. Od tej daty opiekunowie będą mogli składać wnioski o jedno z trzech nowych świadczeń.
Lokaty bankowe od lat stanowią popularny sposób na lokowanie oszczędności. Choć oferują one pewne korzyści, mają również swoje wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ulokowaniu środków na takiej inwestycji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady lokat bankowych.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. 
Inwestorzy aktywni na rynkach kruszców na bieżąco śledzą sytuację związaną z aktualnymi kursami oraz zmianami zachodzącymi w skali globalnej, które bezpośrednio przekładają się na ceny produktów inwestycyjnych. Źródłem, które dostarcza danych na ten temat, są raporty przygotowywane przez Światową...
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali 3 osoby podejrzane o kierowanie grupą przestępczą i wyłudzanie podatku VAT.