Przejdź do głównej treści


Jak inwestować w kryptowaluty poprzez ETF?

| Artykuł sponsorowany | Finanse

Powszechnie wiadomo, że inwestycja w kryptowaluty może przynieść naprawdę duże zyski. Nadal jednak wiele osób obawia się kupowania kryptowalut. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup jednostek uczestnictwa ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty. Jak to zrobić? W jaki sposób inwestować w kryptowaly poprzez ETF? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 

Jak inwestować w kryptowaluty poprzez ETF?

Jak wspomniano we wstępie inwestycja w kryptowaluty nie wymaga ich bezpośredniego zakupu, ponieważ również dobrze może polegać na zakupie jednostek uczestnictwa ETF-u. Jest to ETF z ekspozycją na kryptowaluty, który działa dokładnie w ten sam sposób, co wszystkie inne ETF-y. Instrumentem bazowym w tym przypadku jest konkretna kryptowaluta, a każdy spadek bądź wzrost jej wartości powinien skutkować takim samym spadkiem lub wzrostem wartości jednostek uczestnictwa ETF-u. ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty stają się coraz popularniejsze, co wynika z faktu, że łączą w sobie bezpieczeństwo tego typu funduszy oraz możliwość uzyskania atrakcyjnych zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty.

W jaki sposób kupić ETF z ekspozycją na kryptowaluty?

Warto mieć świadomość, że zakupu jednostek uczestnictwa ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty może dokonać praktycznie każdy. Warunkiem koniecznym jest w tym przypadku jedynie posiadanie rachunku maklerskiego, który pozwoli inwestować w tego typu fundusze. Jego otwarcie umożliwia strona informacyjna brokera, co jest nie tylko wygodne, ale również szybkie. W tym miejscu należy podkreślić, że wybór brokera powinien być przemyślany, ponieważ przekłada się na wiele kwestii. Są to nie tylko możliwości inwestycyjne, ale także komfort inwestowania. Co wziąć pod uwagę przy jego dokonywaniu? Aspekty, na które warto zwrócić uwagę zostały opisane artykule przedstawiającym mechanizm wyboru rachunku inwestycyjnego.

Co przemawia za inwestowaniem w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Inwestowanie w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty staje się coraz popularniejsze przede wszystkim z względu na korzyści, które uzyskuje inwestor. Należy wymienić wśród nich chociażby zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa niż w przypadku bezpośredniego zakupu kryptowalut. Wynika to z faktu, że kupując jednostki uczestnictwa ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty nie ma konieczności posiadania portfela kryptowalutowego, a co za tym idzie nie istnieje ryzyko jego utraty. Co więcej, inwestowanie w tego typu ETF jest bardzo proste, ponieważ wygląda dokładnie tak samo, jak zakup każdego innego ETF-u. Wśród korzyści nie sposób wymienić również niskiego progu wejścia w inwestycję, co wynika z faktu, że ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty pozwalają kupować ułamkowe części kryptowalut, które obecnie są zwyczajnie drogie. W efekcie przekłada się to na zdecydowanie większą dostępność inwestycji.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty pozwala inwestować w waluty cyfrowe bez konieczności ich bezpośredniego nabywania. W efekcie można nie tylko ograniczyć ryzyko, ale także uzyskać wysoką stopę zwrotu z inwestycji.

Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…
Do końca lutego emeryci i renciści otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A lub informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego na formularzu PIT-11A.
Do końca lutego osoby, które w ubiegłym roku pobierały wcześniejszą emeryturę lub rentę oraz dorabiały do swojego świadczenia, powinny poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Dotyczy to między innymi wynagrodzeń z umowy o pracę, umowy zlecenia, a także przychodów z prowadzonej działalności gosp…
Jeszcze tylko do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mają możliwość zgłoszenia się do Małego ZUS plus. Pozwoli im to na opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne.