Przejdź do głównej treści


18 lipca ruszy wypłata 300 plus na wyprawki szkolne dla uczniów

 Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o pieniądze na wyprawkę szkolną. 18 lipca ruszą pierwsze wypłaty świadczeń 300 plus.

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start". Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada wyłącznie elektronicznie. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Informację o przyznaniu wsparcia rodzic zobaczy na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wcześniej otrzyma powiadomienie o umieszczeniu informacji
o przyznaniu świadczenia na PUE ZUS, które przyjdzie na adres mailowy wskazany we wniosku. Pieniądze z programu „Dobry Start” zostaną przekazane na konto w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – wyjaśnia rzeczniczka.

Pierwszych kilkaset tysięcy świadczeń zostało już przyznanych. Wypłata środków nastąpi 18 lipca 2022 roku. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu wsparcia. W sytuacji, gdy sprawa będzie wymagała przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do rodzica zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosku, które będzie umieszczone na jego indywidualnym profilu na portalu PUE ZUS. O tym, że wezwanie jest na PUE ZUS, zostanie poinformowany sms-em, który zostanie wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

Szacuje się, że z dofinansowania wspierającego uczniów w zakupie niezbędnego wyposażenia do szkoły skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

 

 

Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…
Do końca lutego emeryci i renciści otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A lub informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego na formularzu PIT-11A.
Do końca lutego osoby, które w ubiegłym roku pobierały wcześniejszą emeryturę lub rentę oraz dorabiały do swojego świadczenia, powinny poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Dotyczy to między innymi wynagrodzeń z umowy o pracę, umowy zlecenia, a także przychodów z prowadzonej działalności gosp…
Jeszcze tylko do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mają możliwość zgłoszenia się do Małego ZUS plus. Pozwoli im to na opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne.