Przejdź do głównej treści


Już tylko 4 dni zostały pracodawcom na rozliczenie PIT-ów pracowników

| MP | Finanse

Do końca stycznia pracodawca ma obowiązek złożenia PIT-11 swoich pracowników za 2021 r. do urzędu skarbowego. Płatnicy muszą złożyć deklaracje elektronicznie w najnowszej wersji formularzy. Pracownicy otrzymają je najpóźniej 28 lutego.

„Przed nami kolejna kampania zeznań rocznych. Pracodawcy do końca stycznia muszą przekazać PIT-11 za rok 2021 do urzędów skarbowych. Do pracowników dokument ten powinien trafić do końca lutego” – mówi Małgorzata SpychałaSzuszczyńska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Podobnie jak w latach poprzednich, na bazie przesłanych dokumentów w usłudze Twój e-PIT będą generowane zeznania podatkowe, m.in. najbardziej popularne PIT-37. Podatnicy swoje zeznania podatkowe będą mogli rozliczyć już od 15 lutego.

Płatnicy powinni wysłać informacje drogą elektroniczną, pamiętając o wykorzystaniu ich aktualnej wersji:

- informacja PIT-11 za rok 2021 – w wersji 27,

- informacja PIT-40A/11A za rok 2021 – w wersji 20.

Interaktywne formularze są dostępne na stronie podatki.gov.pl w zakładce: Formularze elektroniczne dla płatników.

Przypominamy o stosowaniu najnowszych wersji formularzy deklaracji za dany okres. Wcześniejsze, nieobowiązujące formularze, nie uwzględniają wprowadzonych zmian. Oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu każdego formularza

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

 

Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…
Do końca lutego emeryci i renciści otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A lub informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego na formularzu PIT-11A.
Do końca lutego osoby, które w ubiegłym roku pobierały wcześniejszą emeryturę lub rentę oraz dorabiały do swojego świadczenia, powinny poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Dotyczy to między innymi wynagrodzeń z umowy o pracę, umowy zlecenia, a także przychodów z prowadzonej działalności gosp…
Jeszcze tylko do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mają możliwość zgłoszenia się do Małego ZUS plus. Pozwoli im to na opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne.