Skip to main content

Zatrzymali ponad 890 tys. sztuk podróbek i towarów niebezpiecznych

| KAS Wielkopolska | Finanse

 W 2021 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Poznaniu zatrzymali ponad 890 tys. sztuk podróbek i towarów niebezpiecznych.

Łączna wartość zajętych produktów wyniosła blisko 37,5 miliona zł

Krajowa Administracja Skarbowa dba, aby importowane produkty były bezpieczne w użytkowaniu i posiadały oryginalne znaki towarowe. W Wielkopolsce największą praktykę i doświadczenie w tym zakresie mają funkcjonariusze Oddziału Celnego w Poznaniu. W kilku ostatnich latach zatrzymali oni wiele towarów, które nie spełniały warunków przewidzianych dla produktów bezpiecznych oraz artykułów z podrobionym, zastrzeżonym znakiem towarowym znanych, światowych marek.

Nie inaczej było w roku ubiegłym. Wśród wielu zatrzymanych w 2021 roku towarów były papierosy elektroniczne, telefony, smartwatche, maski i rękawiczki medyczne, przyrządy do pomiaru ciśnienia, pamięci przenośne, monitory LCD, odkurzacze automatyczne, zabawki, głośniki, słuchawki, zasilacze i ładowarki, terminale komputerowe, laptopy, konsole do gier, lampy led, bezprzewodowe stacje pogody, urządzenia do masażu, napoje gazowane, pamięci ram, odzież, torebki damskie, urządzenia diagnostyczne, alkomaty, kontrolery do gier komputerowych, obuwie czy kable USB.

We wszystkich przypadkach organy nadzoru rynku, jak i kancelarie prawne reprezentujące właścicieli zastrzeżonych znaków towarowych, potwierdziły zasadność podjętych działań. Jak mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu – „Na rynek nie trafiły towary zagrażające bezpieczeństwu potencjalnych użytkowników oraz podróbki o łącznej wartości blisko 37,5 miliona złotych”.

Ustawowego podniesienia wieku emerytalnego w Polsce nie będzie – zapowiadają politycy rządzącej koalicji. To według ekspertów oznacza jednak, że trzeba inaczej zachęcać kobiety po 60. i mężczyzn po 65. roku życia do pozostawania na rynku pracy.
  W tym roku „czternastka” będzie wypłacona we wrześniu. Niektórzy seniorzy dostaną ją wcześniej, bo pod koniec sierpnia.
Osiem organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego (JST) różnych szczebli zgłosiło postulaty zmian do projektu nowej ustawy o dochodach samorządów, który Ministerstwo Finansów zaprezentowało kilka tygodni temu.
„Aktywny rodzic” to nowy program, który pomoże rodzicom godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Ruszy 1 października. Od tej daty opiekunowie będą mogli składać wnioski o jedno z trzech nowych świadczeń.
Lokaty bankowe od lat stanowią popularny sposób na lokowanie oszczędności. Choć oferują one pewne korzyści, mają również swoje wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ulokowaniu środków na takiej inwestycji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady lokat bankowych.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. 
Inwestorzy aktywni na rynkach kruszców na bieżąco śledzą sytuację związaną z aktualnymi kursami oraz zmianami zachodzącymi w skali globalnej, które bezpośrednio przekładają się na ceny produktów inwestycyjnych. Źródłem, które dostarcza danych na ten temat, są raporty przygotowywane przez Światową...