Przejdź do głównej treści


Zatrzymali ponad 890 tys. sztuk podróbek i towarów niebezpiecznych

| KAS Wielkopolska | Finanse

 W 2021 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Poznaniu zatrzymali ponad 890 tys. sztuk podróbek i towarów niebezpiecznych.

Łączna wartość zajętych produktów wyniosła blisko 37,5 miliona zł

Krajowa Administracja Skarbowa dba, aby importowane produkty były bezpieczne w użytkowaniu i posiadały oryginalne znaki towarowe. W Wielkopolsce największą praktykę i doświadczenie w tym zakresie mają funkcjonariusze Oddziału Celnego w Poznaniu. W kilku ostatnich latach zatrzymali oni wiele towarów, które nie spełniały warunków przewidzianych dla produktów bezpiecznych oraz artykułów z podrobionym, zastrzeżonym znakiem towarowym znanych, światowych marek.

Nie inaczej było w roku ubiegłym. Wśród wielu zatrzymanych w 2021 roku towarów były papierosy elektroniczne, telefony, smartwatche, maski i rękawiczki medyczne, przyrządy do pomiaru ciśnienia, pamięci przenośne, monitory LCD, odkurzacze automatyczne, zabawki, głośniki, słuchawki, zasilacze i ładowarki, terminale komputerowe, laptopy, konsole do gier, lampy led, bezprzewodowe stacje pogody, urządzenia do masażu, napoje gazowane, pamięci ram, odzież, torebki damskie, urządzenia diagnostyczne, alkomaty, kontrolery do gier komputerowych, obuwie czy kable USB.

We wszystkich przypadkach organy nadzoru rynku, jak i kancelarie prawne reprezentujące właścicieli zastrzeżonych znaków towarowych, potwierdziły zasadność podjętych działań. Jak mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu – „Na rynek nie trafiły towary zagrażające bezpieczeństwu potencjalnych użytkowników oraz podróbki o łącznej wartości blisko 37,5 miliona złotych”.

Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…
Do końca lutego emeryci i renciści otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A lub informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego na formularzu PIT-11A.
Do końca lutego osoby, które w ubiegłym roku pobierały wcześniejszą emeryturę lub rentę oraz dorabiały do swojego świadczenia, powinny poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Dotyczy to między innymi wynagrodzeń z umowy o pracę, umowy zlecenia, a także przychodów z prowadzonej działalności gosp…
Jeszcze tylko do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mają możliwość zgłoszenia się do Małego ZUS plus. Pozwoli im to na opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne.