Skip to main content


Kiedy warto rozważyć kredyt konsolidacyjny?

| Artykuł sponsorowany | Finanse

Uruchomienie kredytu konsolidacyjnego jest szczególnie korzystne dla osób mających problem ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli straciłeś pracę lub doszły Ci dodatkowe wydatki, dowiedz się, jak Twoje kłopoty rozwiąże właśnie kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny, czyli konsolidacja długu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsolidacja_długu), to po prostu połączenie kilku aktywnych, zaciągniętych wcześniej zobowiązań, w jedno. Celem zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie miesięcznej raty.

Kwota przyznana klientowi w ramach kredytu konsolidacyjnego nie jest mu wypłacana, ale przelewana na rachunki bankowe jego wierzycieli (banków lub innych instytucji finansowych, z ofert których skorzystał).

Kiedy warto rozważyć konsolidację zobowiązań?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie przeznaczone dla osób mających kłopoty ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli:

  • nie możesz spłacać pożyczek i kredytów w terminach,
  • utraciłeś źródło dochodów lub Twój dochód od przyszłego miesiąca będzie niższy,
  • w Twojej rodzinie zdarzył się nieszczęśliwy wypadek i w związku z tym masz dodatkowe wydatki,

to w każdej z wymienionych wyżej sytuacji powinieneś rozważyć skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego.

Dzięki skonsolidowaniu aktywnych pożyczek i kredytów będziesz miał swoją sytuację finansową pod kontrolą. Inaczej mówiąc, zmniejszysz ryzyko popadnięcia w pętlę kredytową.

Kredyt konsolidacyjny – co zyskasz?

Jeżeli zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny będzie dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem, powinieneś pamiętać o jego przeznaczeniu. Podpisując umowę o kredyt konsolidacyjny, możesz liczyć na:

  • jedną ratę zamiast kilku – po połączeniu zobowiązań będzie Ci łatwiej kontrolować spłatę kredytu, a to właśnie dlatego, że będziesz musiał pilnować tylko jednego terminu,
  • dodatkowe środki – w ramach kredytu konsolidacyjnego możesz liczyć na dodatkową gotówkę, przy czym kwota zależy od Twojej aktualnej zdolności kredytowej,
  • budowę pozytywnej historii kredytowej – dzięki temu, że zobowiązania nie będą przekraczać Twoich możliwości finansowych, będziesz gromadził w BIK pozytywne wpisy.

Obniżenie miesięcznej raty, które ma miejsce w przypadku kredytu konsolidacyjnego, korzystnie wpłynie na Twoją kondycję finansową – w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy.

Z czym wiąże się kredyt konsolidacyjny?

Mimo, że kredyt konsolidacyjny to szansa dla klientów, którzy mają coraz większe problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, to nie można zapominać o wadach tego rozwiązania. Obniżenie wysokości miesięcznego zobowiązania oznacza, że kredyt będziesz spłacał dłużej, niż gdybyś pozostał przy spłacie dotychczasowych pożyczek i kredytów. To z kolei powoduje podniesienie wysokości kosztów obsługi kredytu.

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie jest przy tym wcale takie proste. Banki dokładnie badają zdolność kredytową potencjalnych klientów, zwracając przy tym uwagę na wpisy w BIK. Jeżeli chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, nie czekaj – wniosek złóż, zanim zaczniesz mieć poważne problemy z regulowaniem dotychczasowych zobowiązań.

W znalezieniu dobrego kredytu konsolidacyjnego mogą pomóc Ci specjaliści z firmy pośrednictwa finansowego. Aktualny zakres oferty tego typu produktów finansowych można sprawdzić na stronie internetowej: open.pl/artykuly/kredyt-konsolidacyjny.html. Tam również zamieszczone zostały dane kontaktowe do doradców, którzy pomogą Ci odzyskać finansową równowagę.

Nowa tablica do wyliczania emerytur

Od 1 kwietnia br. ZUS będzie korzystał z nowej tablicy średniego dalszego trwania życia, ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady, nowa tablica nie dotyczy osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma zatem sensu składanie wniosków o ponowne przeliczenie świadczenia.

Czym jest KSeF i jakie daje możliwości?

Krajowy System e-Faktur to narzędzie, które już od dawna intryguje wielu przedsiębiorców. To ogólnopolski program informatyczny, który pozwala na wystawianie i odbierane faktur strukturalnych. Co ciekawe, jeżeli już teraz postawimy na korzystanie z systemu, będziemy mogli liczyć na korzyści podat...

Jak rozliczyć w Polsce emeryturę zagraniczna z USA?

Rozliczenie emerytury zagranicznej w Polsce jest procesem, który wymaga od emerytów i rencistów dokładnego zrozumienia obowiązujących przepisów oraz procedur. Dotyczy to w szczególności emerytur pochodzących z USA, krajów z którym Polska ma podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Pon...

Powtarzające się świadczenia niepieniężne - Nowa rzeczywistość dla spółek z o.o.

Współczesny rynek biznesowy stawia przed przedsiębiorcami szereg wyzwań, wymagając elastyczności i innowacyjnych podejść w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Od marca emerytury i renty uległy zmianie

Od 1 marca nastąpiła waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Została ona przeprowadzana z urzędu. Świadczenia wzrosły o 12,12 procenta.

Pożyczki online w sytuacjach kryzysowych

Awaria sprzętu, wypadek, problemy ze zdrowiem. Sytuacja kryzysowa skutkująca nagłą potrzebą finansową może przytrafić się każdemu. W takich chwilach pożyczki online stają się dla wielu osób jedyną dostępną opcją na szybkie finansowanie. Zanim jednak sam zdecydujesz się na to rozwiązanie, sprawdź,...

ZUS o świadczeniu wspierającym: najpierw decyzja wojewódzkiego zespołu, potem wypłata

1 stycznia 2024 r. wejdą w życie przepisy, które wprowadzają świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością. Przyznawać i wypłacać świadczenie będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale dopiero po wydaniu przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności decyzji o ustaleniu pozio...