Skip to main content

Kiedy warto rozważyć kredyt konsolidacyjny?

| Artykuł sponsorowany | Finanse

Uruchomienie kredytu konsolidacyjnego jest szczególnie korzystne dla osób mających problem ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli straciłeś pracę lub doszły Ci dodatkowe wydatki, dowiedz się, jak Twoje kłopoty rozwiąże właśnie kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny, czyli konsolidacja długu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsolidacja_długu), to po prostu połączenie kilku aktywnych, zaciągniętych wcześniej zobowiązań, w jedno. Celem zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie miesięcznej raty.

Kwota przyznana klientowi w ramach kredytu konsolidacyjnego nie jest mu wypłacana, ale przelewana na rachunki bankowe jego wierzycieli (banków lub innych instytucji finansowych, z ofert których skorzystał).

Kiedy warto rozważyć konsolidację zobowiązań?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie przeznaczone dla osób mających kłopoty ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli:

  • nie możesz spłacać pożyczek i kredytów w terminach,
  • utraciłeś źródło dochodów lub Twój dochód od przyszłego miesiąca będzie niższy,
  • w Twojej rodzinie zdarzył się nieszczęśliwy wypadek i w związku z tym masz dodatkowe wydatki,

to w każdej z wymienionych wyżej sytuacji powinieneś rozważyć skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego.

Dzięki skonsolidowaniu aktywnych pożyczek i kredytów będziesz miał swoją sytuację finansową pod kontrolą. Inaczej mówiąc, zmniejszysz ryzyko popadnięcia w pętlę kredytową.

Kredyt konsolidacyjny – co zyskasz?

Jeżeli zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny będzie dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem, powinieneś pamiętać o jego przeznaczeniu. Podpisując umowę o kredyt konsolidacyjny, możesz liczyć na:

  • jedną ratę zamiast kilku – po połączeniu zobowiązań będzie Ci łatwiej kontrolować spłatę kredytu, a to właśnie dlatego, że będziesz musiał pilnować tylko jednego terminu,
  • dodatkowe środki – w ramach kredytu konsolidacyjnego możesz liczyć na dodatkową gotówkę, przy czym kwota zależy od Twojej aktualnej zdolności kredytowej,
  • budowę pozytywnej historii kredytowej – dzięki temu, że zobowiązania nie będą przekraczać Twoich możliwości finansowych, będziesz gromadził w BIK pozytywne wpisy.

Obniżenie miesięcznej raty, które ma miejsce w przypadku kredytu konsolidacyjnego, korzystnie wpłynie na Twoją kondycję finansową – w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy.

Z czym wiąże się kredyt konsolidacyjny?

Mimo, że kredyt konsolidacyjny to szansa dla klientów, którzy mają coraz większe problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, to nie można zapominać o wadach tego rozwiązania. Obniżenie wysokości miesięcznego zobowiązania oznacza, że kredyt będziesz spłacał dłużej, niż gdybyś pozostał przy spłacie dotychczasowych pożyczek i kredytów. To z kolei powoduje podniesienie wysokości kosztów obsługi kredytu.

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie jest przy tym wcale takie proste. Banki dokładnie badają zdolność kredytową potencjalnych klientów, zwracając przy tym uwagę na wpisy w BIK. Jeżeli chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, nie czekaj – wniosek złóż, zanim zaczniesz mieć poważne problemy z regulowaniem dotychczasowych zobowiązań.

W znalezieniu dobrego kredytu konsolidacyjnego mogą pomóc Ci specjaliści z firmy pośrednictwa finansowego. Aktualny zakres oferty tego typu produktów finansowych można sprawdzić na stronie internetowej: open.pl/artykuly/kredyt-konsolidacyjny.html. Tam również zamieszczone zostały dane kontaktowe do doradców, którzy pomogą Ci odzyskać finansową równowagę.

Ustawowego podniesienia wieku emerytalnego w Polsce nie będzie – zapowiadają politycy rządzącej koalicji. To według ekspertów oznacza jednak, że trzeba inaczej zachęcać kobiety po 60. i mężczyzn po 65. roku życia do pozostawania na rynku pracy.
  W tym roku „czternastka” będzie wypłacona we wrześniu. Niektórzy seniorzy dostaną ją wcześniej, bo pod koniec sierpnia.
Osiem organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego (JST) różnych szczebli zgłosiło postulaty zmian do projektu nowej ustawy o dochodach samorządów, który Ministerstwo Finansów zaprezentowało kilka tygodni temu.
„Aktywny rodzic” to nowy program, który pomoże rodzicom godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Ruszy 1 października. Od tej daty opiekunowie będą mogli składać wnioski o jedno z trzech nowych świadczeń.
Lokaty bankowe od lat stanowią popularny sposób na lokowanie oszczędności. Choć oferują one pewne korzyści, mają również swoje wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ulokowaniu środków na takiej inwestycji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady lokat bankowych.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. 
Inwestorzy aktywni na rynkach kruszców na bieżąco śledzą sytuację związaną z aktualnymi kursami oraz zmianami zachodzącymi w skali globalnej, które bezpośrednio przekładają się na ceny produktów inwestycyjnych. Źródłem, które dostarcza danych na ten temat, są raporty przygotowywane przez Światową...