Przejdź do głównej treści


Kiedy warto rozważyć kredyt konsolidacyjny?

| Artykuł sponsorowany | Finanse

Uruchomienie kredytu konsolidacyjnego jest szczególnie korzystne dla osób mających problem ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli straciłeś pracę lub doszły Ci dodatkowe wydatki, dowiedz się, jak Twoje kłopoty rozwiąże właśnie kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny, czyli konsolidacja długu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsolidacja_długu), to po prostu połączenie kilku aktywnych, zaciągniętych wcześniej zobowiązań, w jedno. Celem zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie miesięcznej raty.

Kwota przyznana klientowi w ramach kredytu konsolidacyjnego nie jest mu wypłacana, ale przelewana na rachunki bankowe jego wierzycieli (banków lub innych instytucji finansowych, z ofert których skorzystał).

Kiedy warto rozważyć konsolidację zobowiązań?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie przeznaczone dla osób mających kłopoty ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli:

  • nie możesz spłacać pożyczek i kredytów w terminach,
  • utraciłeś źródło dochodów lub Twój dochód od przyszłego miesiąca będzie niższy,
  • w Twojej rodzinie zdarzył się nieszczęśliwy wypadek i w związku z tym masz dodatkowe wydatki,

to w każdej z wymienionych wyżej sytuacji powinieneś rozważyć skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego.

Dzięki skonsolidowaniu aktywnych pożyczek i kredytów będziesz miał swoją sytuację finansową pod kontrolą. Inaczej mówiąc, zmniejszysz ryzyko popadnięcia w pętlę kredytową.

Kredyt konsolidacyjny – co zyskasz?

Jeżeli zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny będzie dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem, powinieneś pamiętać o jego przeznaczeniu. Podpisując umowę o kredyt konsolidacyjny, możesz liczyć na:

  • jedną ratę zamiast kilku – po połączeniu zobowiązań będzie Ci łatwiej kontrolować spłatę kredytu, a to właśnie dlatego, że będziesz musiał pilnować tylko jednego terminu,
  • dodatkowe środki – w ramach kredytu konsolidacyjnego możesz liczyć na dodatkową gotówkę, przy czym kwota zależy od Twojej aktualnej zdolności kredytowej,
  • budowę pozytywnej historii kredytowej – dzięki temu, że zobowiązania nie będą przekraczać Twoich możliwości finansowych, będziesz gromadził w BIK pozytywne wpisy.

Obniżenie miesięcznej raty, które ma miejsce w przypadku kredytu konsolidacyjnego, korzystnie wpłynie na Twoją kondycję finansową – w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy.

Z czym wiąże się kredyt konsolidacyjny?

Mimo, że kredyt konsolidacyjny to szansa dla klientów, którzy mają coraz większe problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, to nie można zapominać o wadach tego rozwiązania. Obniżenie wysokości miesięcznego zobowiązania oznacza, że kredyt będziesz spłacał dłużej, niż gdybyś pozostał przy spłacie dotychczasowych pożyczek i kredytów. To z kolei powoduje podniesienie wysokości kosztów obsługi kredytu.

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie jest przy tym wcale takie proste. Banki dokładnie badają zdolność kredytową potencjalnych klientów, zwracając przy tym uwagę na wpisy w BIK. Jeżeli chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, nie czekaj – wniosek złóż, zanim zaczniesz mieć poważne problemy z regulowaniem dotychczasowych zobowiązań.

W znalezieniu dobrego kredytu konsolidacyjnego mogą pomóc Ci specjaliści z firmy pośrednictwa finansowego. Aktualny zakres oferty tego typu produktów finansowych można sprawdzić na stronie internetowej: open.pl/artykuly/kredyt-konsolidacyjny.html. Tam również zamieszczone zostały dane kontaktowe do doradców, którzy pomogą Ci odzyskać finansową równowagę.

Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…
Do końca lutego emeryci i renciści otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A lub informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego na formularzu PIT-11A.
Do końca lutego osoby, które w ubiegłym roku pobierały wcześniejszą emeryturę lub rentę oraz dorabiały do swojego świadczenia, powinny poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Dotyczy to między innymi wynagrodzeń z umowy o pracę, umowy zlecenia, a także przychodów z prowadzonej działalności gosp…
Jeszcze tylko do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mają możliwość zgłoszenia się do Małego ZUS plus. Pozwoli im to na opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne.