Skip to main content


Co wiadomo o przyczynach śmiertelnego wypadku w Dąbrówce?

| eoborniki.pl za prokuratura rejonowa oborniki, kp psp | Bezpieczeństwo

Co wiadomo o przyczynach smiertelnego wypadku w Dabrowce

Nadal trwają procedury związane z ustalaniem przyczyn wypadku śmiertelnego w Dąbrówce Leśnej z dnia 19 września.

Feralnego dnia na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 178 doszło do czołowego zderzenia auta osobowego i ciężarowego. W wyniku doznanych obrażeń śmierć poniósł nastoletni kierowca passata. Sekcja zwłok nie przyniosła odpowiedzi o przyczynę zjazdu na przeciwległy pas młodego kierowcy.

Prokurator Paweł Mniszak powiedział nam dziś, że być może nie uda się poznać dokładnej przyczyny. Być może było to spowodowane chwilową dekoncentracją. Mogła być ona następstwem choćby regulacji radia. Trudno na chwilę obecną odpowiedzieć o powód zjazdu na drugi pas kierowcy passata. To co się udało ustalić z dużą dozą pewności to fakt, że kierowcy poruszali się z dozwoloną prędkością na tym odcinku. Ustalona ona została na ok. 70-80km/h.

Śmierć młodej osoby, jak i z resztą każdej, jest olbrzymią tragedią. Siadając do swojego pojazdu pamiętajmy, aby zachować wszelkie normy bezpieczeństwa.

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.