Skip to main content


Trzeźwy poranek z policją

| MP | Bezpieczeństwo

Trzeźwy poranek z policją

Obornicka policja przeprowadziła w poniedziałek 17.11 akcję „trzeźwy poranek”, kontrolując trzeźwość kierowców na kilku głównych skrzyżowaniach w Obornikach.

W akcji oprócz obornickich stróży prawa wzięli udział również funkcjonariusze z Poznania. Policjanci przebadali  wciągu kilku godzin 890 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, z czego zatrzymano 2 nietrzeźwych posiadających w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, oraz 3 w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci  zapowiadają, że tego typu działania będą powtarzane niejednokrotnie, gdyż mimo wielu apeli Policji ciągle rośnie liczba nieodpowiedzialnych kierowców na „podwójnym gazie”. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą dwóch lat pozbawienia wolności.

Tragiczne skutki spożycia alkoholu mieliśmy okazję ocenić kilka dni temu w Uchorowie. Pamiętajmy, że jeżdżąc pod wpływem alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo siebie oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i ostrożność!

Foto: KPP Oborniki

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.