Skip to main content


Ola Wieczorek wygrała eliminacje wojewódzkie w konkursie wiedzy pożarniczej!

| Łukasz | Bezpieczeństwo
fot. Karolina Lupa

Aleksandra Wieczorek wygrała wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Młoda druhna należy do  OSP Ocieszyn.

W sobotę 27 kwietnia odbył się wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP). Gospodarzem konkursu był Grabonóg k. Gostynia. W rywalizacji na szczeblu wojewódzkim udział wzięła m.in. druhna Aleksandra Wieczorek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocieszynie. Jak się okazało poziom jej wiedzy był znakomity. Zajęła bowiem pierwsze miejsce! 

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie Oli do OTWP jest naczelnik OSP Ocieszyn dh Andrzej Skrzypczak. 

Ocieszyn jest jedną z miejscowości, gdzie jednostka OSP prężnie działa. Niestety pomimo upływu lat i pilnej potrzeby budowy remizy do dnia dzisiejszego nie powstała.

Czym jest OTWP?

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Foto: Karolina Lupa

Jakie obowiązują zasady poruszania się hulajnogą elektryczną?

Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.

Oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 poszukiwanych osób

W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.

W Międzylesiu pędził 144 km/h!

Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.

KP PSP w Obornikach: Uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Państwowej

W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...

Bębnikąt. Ćwiczenia „LAS 2024”

Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...

Sprawcy kradzieży elektronarzędzi grozi 5 lat więzienia

5 lat więzienia grozi sprawcy kradzieży elektronarzędzi. Rogozińscy policjanci zatrzymali złodzieja.

Policyjny pościg zakończony na wiadukcie w Ocieszynie

Niecodzienny pościg prowadzony przez policje rozpoczął się w Suchym Lesie i zakończył się wypadkiem na wiadukcie w Ocieszynie.