Skip to main content

Ola Wieczorek wygrała eliminacje wojewódzkie w konkursie wiedzy pożarniczej!

| Łukasz | Bezpieczeństwo
fot. Karolina Lupa

Aleksandra Wieczorek wygrała wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Młoda druhna należy do  OSP Ocieszyn.

W sobotę 27 kwietnia odbył się wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP). Gospodarzem konkursu był Grabonóg k. Gostynia. W rywalizacji na szczeblu wojewódzkim udział wzięła m.in. druhna Aleksandra Wieczorek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocieszynie. Jak się okazało poziom jej wiedzy był znakomity. Zajęła bowiem pierwsze miejsce! 

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie Oli do OTWP jest naczelnik OSP Ocieszyn dh Andrzej Skrzypczak. 

Ocieszyn jest jedną z miejscowości, gdzie jednostka OSP prężnie działa. Niestety pomimo upływu lat i pilnej potrzeby budowy remizy do dnia dzisiejszego nie powstała.

Czym jest OTWP?

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Foto: Karolina Lupa

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.