Skip to main content


Zadbaj o swoje i innych bezpieczeństwo w ruchu drogowym

| KPP Oborniki | Bezpieczeństwo

Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o możliwości sprawdzenia stanu trzeżwości w swojej siedzibie.

W grudniu 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Obornikach został zamontowany samoobsługowy alkomat, który został przekazany do użytku przez Urząd Miasta Oborniki celem wyeliminowaniu nietrzeźwych kierujących a co za tym idzie poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Tylko do chwili obecnej test wykonało ponad 1 060 osób, które zweryfikowały swój stan trzeźwości. Zaletą nowego rozwiązania jest łatwość obsługi, która sprawia, że przeprowadzenie testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie wymaga korzystania z pomocy funkcjonariusza. Obsługa alkomatu jest prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, umieścić w otworze urządzenia, nacisnąć przycisk z prawej strony alkomatu i postępować dalej zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wynik pojawi się na wyświetlaczu.

Badanie jest szybkie, dyskretne i bezpłatne.

Policjanci przypominają - jeżeli ktoś ma wątpliwości, co do stanu swojej trzeźwości musi przybyć do jednostki pieszo lub jako pasażer.

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.