Skip to main content


O bezpieczeństwie podczas wakacji mówili w Przedszkolu Bajeczka w Obornikach

| KPP Oborniki | Bezpieczeństwo

Czas wakacji to dla młodych osób okres beztroskiego wypoczynku połączonego często z rekreacją w wodzie i nad wodą. To także różne formy spędzania wolnego czasu w różnych miejscach, w domu, na wsi i w mieście. O tym jak się zachować by było bezpiecznie wychowankom przedszkola „Bajeczka” w Obornikach opowiedział policyjny profilaktyk.
W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” mł. asp. Paweł Witzberg odwiedził dzisiaj Przedszkole Publiczne nr 1 w Obornikach. W rozmowie z najmłodszymi policyjny profilaktyk opowiedział jak zachować się nad wodą. W tym miejscu funkcjonariusz podkreślił by zawsze wybierać strzeżone kąpieliska, gdzie o bezpieczeństwo kąpiących się dba ratownik. Zgromadzonym zwrócono uwagę także by o każdym swoim wyjściu informować opiekunów, pilnować rzeczy jakie się ma przy sobie. Nadal aktualnymi kwestiami poruszonymi podczas spotkania był kontakt z osobą obcą i agresywnym psem oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pamiętano także o bezpieczeństwie na wsi podczas prac polowych oraz w kontakcie ze zwierzętami gospodarskimi.
Spotkanie było okazją do przypomnienia nr alarmowych oraz pozycji obronnych w sytuacji spotkania agresywnego psa.

W tegorocznej akcji ponownie zorganizowano konkurs plastyczno-filmowy „Artystyczny przeWODNIK". którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wsród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą.

W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 30 września 2020 r., wykonanego indywidualnie lub zespołowo - rysunku, plakatu lub spotu filmowego w dwóch kategoriach wiekowych:

a) kat. I - wiek: 5-11 lat,

b) kat. II - wiek: 12-18 lat.

Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką rysunkową, malarską lub fotograficzną pozwalającą na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3. Natomiast spot filmowy trwający maksymalnie do 60 sekund, powinien być wykonany techniką cyfrową przy użyciu kamery wideo, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego itp., oraz zapisany na płycie DVD, pen-drive lub innym bezzwrotnym nośniku.

Praca plastyczna lub spot filmowy wraz z wypełnioną i podpisaną przez opiekuna zespołu kartą zgłoszenia powinny zostać przesłane na adres:

Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji,
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 16 października 2020 r., jury przyzna nagrody rzeczowe.

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można pobrać poniżej.

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.