Skip to main content


Uwaga! Wznowienie doboru do służby w policji

| KPP Oborniki | Bezpieczeństwo

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wznowiła dobór do służby w wielkopolskiej policji.

Informujemy, że w Zespole Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wznowiona została procedura w zakresie realizacji poszczególnych etapów doboru do służby w wielkopolskiej Policji ,o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 do 8 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2020 r. poz. 360).

Komplet dokumetów aplikacyjnych do służby w Policji można składać osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Obornikach (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.00) lub w siedzibie Zespołu Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (ul. Kochanowskiego 15, Poznań) do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

W związku z panującą na terenie kraju sytuacją związaną z możliwością wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, kandydaci do służby w Policji w trakcie składania dokumentów aplikacyjnych oraz uczestnictwa w pozostałych etapach postępowania obowiązani są do zakrywania ust i nosa oraz noszenia rękawiczek ochronnych.

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.