Skip to main content


Samoobsługowy alkomat na obornickiej komendzie

| kpp oborniki | Bezpieczeństwo

Samoobsługowy alkomat pojawił w budynku Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Sprzęt został zakupiony i przekazany do użytku przez Urząd Miasta Oborniki. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości.
W budynku Komendy Powiatowej Policji w Obornikach pojawił się samoobsługowy alkomat, dostępny przez całą dobę. Sprzęt został przekazany przez Urząd Miasta w Obornikach. Ma on służyć kierowcom, którzy zanim wsiądą za kierownicę chcą zweryfikować swój stan i upewnić się, co do swojej trzeźwości.

Zaletą nowego rozwiązania jest łatwość obsługi, która sprawia, że przeprowadzenie testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie wymaga korzystania z pomocy funkcjonariusza. Badanie jest szybkie, dyskretne i bezpłatne. Policjanci przypominają - jeżeli ktoś ma wątpliwości, co do stanu swojej trzeźwości musi przybyć do jednostki pieszo lub jako pasażer.

Przekazanie do użytku alkomatu jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na obornickich drogach.

 

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.