Skip to main content


Dlaczego warto instalować biologiczną oczyszczalnię ścieków?

W coraz większej ilości gospodarstw domowych instalowane są oczyszczalnie biologiczne. Wynika to przede wszystkim z taniej eksploatacji, ale też z wielu innych korzyści, które pozwalają nam sporo zyskać. Poznaj zalety oczyszczalni biologicznych, które przekonają cię do tego, że ich instalacja naprawdę ma sens.

Łatwość znalezienia firmy oferującej oczyszczalnie biologiczne

Producenci oczyszczalni są już coraz bardziej widoczni, dlatego bez problemu możemy znaleźć ich w sieci. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że oferowane przez nich produkty mogą różnić się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością. Dobrym wyborem będzie zatem wybranie renomowanej firmy, takiej jak https://oczyszczalnie24.eu/15-oczyszczalnie-biologiczne, gdzie dostępny jest bogaty wybór oczyszczalni.

Życie w zgodzie z przyrodą

Przy stale rosnącej świadomości społeczeństwa na temat konieczności dbania o środowisko, wybieranie ekologicznych rozwiązań nawet w kontekście oczyszczalnia ścieków, powinno mieć duże znaczenie. Poza tym wybierając takie rozwiązanie, możemy pozwolić sobie na swobodne odprowadzenie oczyszczonych ścieków do gruntu, czy też do rzek.

Dlaczego jeszcze warto stawiać na oczyszczalnie biologiczne?

Niższe koszty eksploatacji

Jedną z największych korzyści posiadania przydomowych oczyszczalni jest znaczne obniżenie kosztów w perspektywie roku. Eksploatacja oczyszczalni to koszt rzędu kilkuset złotych, zazwyczaj około 350-450 zł, choć cena może różnić się w zależności od modelu oczyszczalni. Poza tym same koszty zakupu oczyszczalni stale maleją, przez co są one coraz bardziej dostępne dla wszystkich.

Brak przykrych zapachów

Wybierając biologiczną oczyszczalnię, możemy uniknąć nieprzyjemnych zapachów, z którymi bardzo często mamy do czynienia w przypadku szamba. Ta korzyść sprawia, że zaczynamy coraz częściej brać poważnie pod uwagę oczyszczalnie biologiczne.

Nowoczesne rozwiązania

Współczesne oczyszczalnie, które montowane są przy naszych domach, wyposażone są w nowoczesną technologię, dzięki której zyskujemy spory komfort podczas ich użytkowania. W przypadku niektórych modeli nie musimy nawet martwić się koniecznością wywożenia osadów. Najnowsze modele wyposażone są w zaawansowane zespoły urządzeń, które doskonale radzą sobie z oczyszczaniem wszelkich nieczystości, dzięki czemu nie musimy martwić się zaleganiem ścieków.

 

Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim

Dla klas 5-6 uczniów szkół podstawowych przygotowane zostały warsztaty pt. "Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim”.

Eksperci: budynki w polskich miastach odpowiadają nawet za 80 proc. emisji CO2

W naszej strefie klimatycznej budynki odpowiadają średnio za 60 do 80 proc. emisji CO2, dlatego bez transformacji sektora budynków nie będzie transformacji miast, a bez transformacji miast nie uda się transformacja klimatyczna - wskazali eksperci podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mik...

Moda się zmienia, a problem zostaje. Oto, jak fast fashion wpływa na środowisko

W wirze nieustannie zmieniających się trendów apetyt konsumentów wciąż rośnie. Niestety za barwnymi kolekcjami kryje się mniej atrakcyjna prawda – ogromny ślad ekologiczny.

20.02.2024 - ogólnopolski prostet rolników - dlaczego myśliwi protestują razem z rolnikami?

Polityka Ministerstwa Klimatu i Środowiska rządu Donalda Tuska doprowadziła do ogromnego wzburzenia środowiska myśliwych z całej Polski. Myśliwi wspierają rolników, walcząc również o swoje prawa!

Mokradła mają moc – warsztaty dla nauczycieli

Zachęcamy nauczycieli do udziału w warsztatach „Mokradła mają moc!”. Warsztaty organizowane są przez wielkopolskich leśników na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej – Łysy Młyn w Biedrusku.

System kaucyjny wymusi zmianę nawyków konsumentów i rewolucje w działaniu sklepów

„Wprowadzenie od 1 stycznia 2025 r. powszechnej kaucji za plastikowe, metalowe i szklane pojemniki wymusi zmianę naszych nawyków” – uważa Marcel Rakowski, prezes zarządu PolKa Polska Kaucja. W domach trzeba będzie znaleźć miejsce na przechowywanie butelek czy puszek przed wyniesieniem ich do skle...

Segregacja odpadów w Polsce – jest postęp, ale czy wystarczający? Sprawdź, jak robić to zgodnie z wymogami

Po ponad dekadzie od wprowadzenia obowiązku segregacji odpadów, Polacy wciąż miewają z nią problem. Pomimo wzrostu świadomości ekologicznej i postępów jakie poczyniło społeczeństwo, poziom recyclingu w kraju jest daleki od satysfakcjonującego. Pod względem odzyskiwania surowców i materiałów nadal...