Przejdź do głównej treści


Dziś Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

| Łukasz | ECO newsy

Dziś Dzień Matki Ziemie

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Ustanowiony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2009r.

Święto to ma propagować proekologiczną postawę. To święto wszystkich ludzi, którzy pragną dbać o naszą planetę i którzy czują się odpowiedzialni za życie na Ziemi przyszłych pokoleń.

Dzień Ziemi jako święto międzynarodowe zostało ustanowione przez ONZ w 2009 roku, jednak już wcześniej obchodzono je w poszczególnych krajach. W Polsce jest ono świętowane od 1990 roku.

W tym dniu organizowane są imprezy plenerowe i akcje proekologiczne, które mają na celu kształtowanie świadomości ekologicznej i propagowanie w społeczeństwie zachowań sprzyjających ochronie środowiska.

 

Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie od dzisiaj prezentuje wystawę fotografii „Ptaki na wodzie i na ziemi, na drzewach i na niebie, zawsze blisko Ciebie”.
Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...
Mimo postępu technologicznego i obierania przez wiele firm ekologicznych strategii zarządzania firmą, w funkcjonowanie zakładów przemysłowych wciąż wpisane jest generowanie zanieczyszczeń.
Samorządy mogą w tym celu lepiej wykorzystywać dostępne już zasoby. Według ONZ w globalnej skali miasta odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i 75 proc. emisji CO2.