Przejdź do głównej treści

Godzina bez światła dla ziemi o 20:30

| ECO newsy

Godzina bez światła dla ziemi o 20:30Zgaś światło, włącz się do zmian podczas Godziny dla Ziemi WWF. Pokaż, że los naszej planety nie jest Ci obojętny!

Dzisiaj o godzinie 20:30 zgasną w wielu miejscach światła. Ten symboliczny ruch nie jest aktem wprowadzania drastycznych oszczędności, nie wpływa również w istotny sposób na obniżenie kosztu eksploatacji.

Uczestnictwo w akcji ma na celu przypomnienie o tym, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za otaczające środowisko naturalne. Dbałość o nie powinna rozpocząć się już w naszych domach w codziennym życiu.

Postępowanie wymuszające oszczędzanie energii, wody dla wielu osób wydaje się ogromnym wyzwaniem, zapewniam nie jest to trudne. Wystarczy odłączać ładowarki, oświetlać tylko pomieszczenia w których przebywamy, odłączać urządzenia na tzw. czuwaniu. Kolejną czynnością jest oszczędność wody i zwracanie uwagi na niepotrzebnie nadmierne produkowanie śmieci.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na częste palenie śmieci, w trakcie którego do otaczającego nas bezpośrednio powietrza przedostaje się się bardzo dużo trujących gazów, w tym wypadku trujemy się sami.

W naszym powiecie jak zwykle nie zgłoszono żadnego budynku, podpowiadamy więc naszym włodarzom na przyszły rok, warto wsiąść przykład z Szamotuł i Murowanej Gośliny.

Lista obiektów która zgaśnie dostępna jest na stronie akcji -> http://www.godzinadlaziemi.pl/mapa.html

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) szacuje, że 420 milionów hektarów lasów - obszar większy niż UE - zostało utraconych w wyniku wylesiania w latach 1990-2020.  
Ogólnopolskie media ogłosiły już koniec kominków w gospodarstwach domowych, uznając, że projekt ustawy to już ustawa Czyste Powietrze. Mimo tego, że rządzący zazwyczaj nie słuchają głosu społeczeństwa (poza kampanią wyborczą), zachęcamy do udziału w konsultacjach!
Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie od dzisiaj prezentuje wystawę fotografii „Ptaki na wodzie i na ziemi, na drzewach i na niebie, zawsze blisko Ciebie”.
Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...