Przejdź do głównej treści


Weź udział w konsultacjach do projektu programu priorytetowego Czyste Powietrze

| Marcin | ECO newsy

Ogólnopolskie media ogłosiły już koniec kominków w gospodarstwach domowych, uznając, że projekt ustawy to już ustawa Czyste Powietrze. Mimo tego, że rządzący zazwyczaj nie słuchają głosu społeczeństwa (poza kampanią wyborczą), zachęcamy do udziału w konsultacjach!

Projekt Programu proponowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uniemożliwia używanie kominka w przypadku skorzystania z dotacji. Po wejściu w życie proponowanych regulacji, korzystając z dotacji, nie będziesz mógł zainstalować i użytkować nowego kominka a stary będziesz musiał trwale odłączyć od komina.

Pełne informacje na temat przeprowadzanych konsultacji wraz z projektem znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/funduszmodernizacyjny/program-priorytetowy-czyste-powietrze

UWAGA - Konsultacje trwają do 27.12.2024

Problem, jaki wykreowali polscy ustawodawcy, nie do końca wynika z przepisów unijnych. Lobowanie przeciwko użytkowaniu kominków przybiera w Polsce zadziwiający poziom irracjonalności, zwłaszcza w sytuacji niepewności bezpieczeństwa energetyczne gospodarstw domowych. Portal https://takdlabiomasy.pl/ przygotował propozycję zmiany zapisów, które zostały w sposób transparentny opisane. Sam udział w konsultacjach jest przez wiele osób uznawane za skomplikowany proces. Przy pomocy przygotowanej opinii i formularza kontaktowego można szybko i skutecznie okazać swój sprzeciw wobec niezrozumiałej dla sporej części społeczeństwa regulacji.

Masz w domu kominek lub masz w planach budowę domu, domku rekreacyjnego – chcesz mieć kominek, weź udział w konsultacjach!

Drewno to odnawialne źródło ciepła i energii. Formularz i opis propozycji zmian znajduje się na stronie https://takdlabiomasy.pl/ !!!!

Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie od dzisiaj prezentuje wystawę fotografii „Ptaki na wodzie i na ziemi, na drzewach i na niebie, zawsze blisko Ciebie”.
Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...
Mimo postępu technologicznego i obierania przez wiele firm ekologicznych strategii zarządzania firmą, w funkcjonowanie zakładów przemysłowych wciąż wpisane jest generowanie zanieczyszczeń.
Samorządy mogą w tym celu lepiej wykorzystywać dostępne już zasoby. Według ONZ w globalnej skali miasta odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i 75 proc. emisji CO2.