Przejdź do głównej treści


Rotomoulding i zrównoważony rozwój to duet idealny. Poznaj najważniejsze szczegóły

| Artykuł sponsorowany (AF) | ECO newsy

Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.

Formowanie rotacyjne przynosi więc masę korzyści już nie tylko z punktu widzenia przedsiębiorców, ale również całego otaczającego nas środowiska. Jeżeli chcesz się dowiedzieć nieco więcej o tego typu aspektach, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. To właśnie on odpowie na wszystkie Twoje potencjalne pytania i pokaże, jak ważnym elementem produkcji elementów z tworzyw sztucznych może być ich proekologiczny charakter. Zapraszamy!

 Ekologiczna produkcja i maksymalna efektywność? Tak – to jest możliwe!

 Nadal bardzo często spotykamy się ze stwierdzeniami, że przestrzeganie zasad ekologii wyraźnie przeczy maksymalnej efektywności produkcji wyrobów z tworzywa sztucznego. A w zdecydowanej większości przypadków zakłady specjalistyczne skupione są na śrubowaniu tych drugich wyników, kompletnie zapominając o swoim negatywnym wkładzie w degradowanie otaczającej nas przyrody. A co jeżeli powiemy Ci, że nowoczesna maszyna rotomouldingowa potrafi skutecznie połączyć oba tego typu aspekty? Rozwiązania dostarczane chociażby przez OREX ROTOMOULDING są już projektowane z uwzględnieniem zrównoważonych zasobów, nastawiając się na wieloletnią oraz ekologiczną pracę na najwyższych obrotach. Mówimy tutaj chociażby o energooszczędności lub o znaczącym minimalizowaniu śladu węglowego, pozostawionego jako spuścizna po lokalnych zakładach przemysłowo-produkcyjnych. Ekologia w rotomouldingu to jednak o wiele szerszy i zdecydowanie bardziej rozbudowany temat. Uwydatniany on będzie chociażby podczas wyboru rodzaju zasilania specjalistycznej maszyny. Renomowani producenci w swojej ofercie posiadają rozwiązania napędzane elektrycznością. A chyba nie musimy nikomu tłumaczyć, że jest to krok ku zminimalizowaniu rachunków energetycznych, ogólnych kosztów produkcji oraz rekomendowana praktyka oszczędzająca otaczające nas środowisko.

 Rotomoulding skupia się na ograniczeniu tworzenia odpadów

 Rok w rok zakłady produkcyjne wyspecjalizowane w tworzeniu elementów z tworzyw sztucznych generują makabryczną ilość odpadu, jaki następnie musi być zutylizowany. Będzie to jeden z wielu czynników, bezpośrednio wpływających na degradację stanu przyrody oraz znaczne pogorszenie warunków do codziennego funkcjonowania człowieka. Nowoczesne maszyny rotomouldingowe, chcąc wspierać zrównoważony rozwój, musiały znaleźć rozwiązanie minimalizujące odpady przy standardowej produkcji. I znalazły, ponieważ zdecydowana większość maszyn od renomowanych producentów charakteryzuje się znikomym zostawianiem resztek z materiału produkcyjnego. Jest on w stu procentach wykorzystywany a sam finalny przedmiot, charakteryzuje się pierwszorzędnym poziomem wytrzymałości i odporności na czynniki potencjalnie destrukcyjne. A to oczywiście zmniejsza ryzyko przedwczesnego wyrzucenia elementów z tworzywa sztucznego.

 

Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie od dzisiaj prezentuje wystawę fotografii „Ptaki na wodzie i na ziemi, na drzewach i na niebie, zawsze blisko Ciebie”.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...
Mimo postępu technologicznego i obierania przez wiele firm ekologicznych strategii zarządzania firmą, w funkcjonowanie zakładów przemysłowych wciąż wpisane jest generowanie zanieczyszczeń.
Samorządy mogą w tym celu lepiej wykorzystywać dostępne już zasoby. Według ONZ w globalnej skali miasta odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i 75 proc. emisji CO2.
Trwające opady wpłynęły na zmianę oceny suszy hydrologicznej w części naszego powiatu. Niestety spory obszar naszego regionu nadal cierpi na brak wody!