Przejdź do głównej treści

Mokradła mają moc – warsztaty dla nauczycieli

| Marcin | ECO newsy
foto: RDLP w Poznaniu
foto: RDLP w Poznaniu

Zachęcamy nauczycieli do udziału w warsztatach „Mokradła mają moc!”. Warsztaty organizowane są przez wielkopolskich leśników na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej – Łysy Młyn w Biedrusku.

Warsztaty odbywać się będą w dniach 04.03.2024, udział jest bezpłatny! Przeznaczone są dla osób współpracujących z dziećmi i młodzieżą, w szczególności dla nauczycieli klas szkół podstawowych (klasy 4-8). Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką dotyczącą ochrony zasobów wodnych i mokradeł. Warsztaty mają charakter praktyczny, tzn. że podczas spotkania będzie kładziony nacisk na warsztatowe metody przekazywania wiedzy.
Każdy uczestnik spotkania otrzyma certyfikat uczestnictwa oraz pakiet edukacyjny.

Warsztaty są częścią kampanii edukacyjno- promocyjnej w ramach realizowanego od ponad roku projektu pod nazwą "KOMPLEKSOWA RENATURYZACJA MOKRADEŁ ORAZ ODTWARZANIE NATURALNYCH WILGOTNYCH SIEDLISK PRZYRODNICZYCH NA TERENACH OCHRONNYCH REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH W POZNANIU PRZEZ ZWIĘKSZANIE RETENCYJNOŚCI WODNEJ, ORAZ SPOWALNIANIE ODPŁYWU WÓD" dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 w ramach programu "Środowisko, Energia i Zmiany klimatu".

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego osoby zainteresowane powinny niezwłocznie zgłosić swój udział! Więcej szczegółów na stronie->

źródło: RDLP w Poznaniu

Myśliwi z Koła Łowieckiego "Jeleń 53" w Obornikach wykonalni w sobotę 22 marca 2025 i zamontowaliśmy 10 wiklinowych koszy lęgowych dla kaczek na zbiornikach wodnych w Bębnikącie oraz Chlebowie.
System kaucyjny dla opakowań na napoje zostanie uruchomiony w Polsce w dniu 1 października bieżącego roku.
List otwarty środowiska naukowego w sprawie gospodarki leśnej i ochrony przyrody w polskich lasach.
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt.
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz coraz bardziej rygorystycznych norm dotyczących emisji CO2, pompy ciepła stają się jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań grzewczych.
Gmina Oborniki oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykorzystując środki z programu „Zielona Transformacja Miast”, zakupiła dwa samochody elektryczne, są to pierwszymi samochodami elektrycznymi we flocie PWiK.
Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) szacuje, że 420 milionów hektarów lasów - obszar większy niż UE - zostało utraconych w wyniku wylesiania w latach 1990-2020.