Skip to main content

Jakie są zarobki w OZE? Gdzie opłaca się zrobić kurs?

Jakie są zarobki w OZE?
Jakie są zarobki w OZE?

Branża OZE to szybko rozwijająca się gałąź gospodarki. Sprzyja temu nowoczesne technologia, oszczędność na rachunkach za prąd i ekologia. Kształcenie w tym kierunku to w zasadzie pewna praca, na dobrych warunkach.

 

Od osób zatrudnionych w branży wymaga się szkoleń z pozytywnym zakończeniem na egzaminie przed państwową komisją. Koszt zdobycia dyplomów nie należy do małych, ale można zaoszczędzić, jeśli wybierzesz właściwy kurs. Wtedy wszystkie certyfikaty OZE są wydawane za drobną opłatą. Do której szkoły się zapisać?

Kusząca wypłata w branży OZE

OZE to szeroka dziedzina, która wchłania specjalistów również z innych branż, którzy przeszkolą się w obszarze zielonej energii. Praca czeka na monterów instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i innych rozwiązań eko. Oferty pracy skierowane są również do analityków, projektantów, konsultantów oraz przedstawicieli handlowych.

Zarobki w energetyce nie należą do niskich. Dolna granica to około 6 tys. zł, a wyższa to już kwoty pięciocyfrowe. Zielona energia to przyszłość, dlatego specjalista OZE nie tylko szybko znajdzie zatrudnienie, ale przede wszystkim na dobry warunkach. Więcej o zaletach pracy w branży OZE znajdziesz na stronie: https://www.zawodoze.pl/. Zarobki to niejedyna korzyść z pracy w sektorze zielonej energii. Jest ich znacznie więcej, jak choćby praca na własny rachunek.

Kurs, który daje znacznie więcej niż uprawnienia OZE

Wybór szkoły nie jest łatwy, często niestety wyznacznikiem jest cena. Natomiast koniecznie warto zajrzeć do środka oferty. Przykładem, wybierając kurs technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w Szkole Partnerskiej Viessmann, zaoszczędzisz nawet około 13 tys. zł. Na wspomnianych na wstępie szkoleniach i egzaminach dla każdego z odnawialnych źródeł. To nie wszystkie profity. Dodatkowo można zapisać się na zajęcia dodatkowe (bezpłatnie) z montażu i obsługi urządzeń marki Viessmann.

W przypadku takiej branży jak OZE, istotne znaczenie ma jakość kształcenia. Zarówno teoria, jak i praktyka. Korzystanie z wiedzy i doświadczenia kadry, która ma za sobą lata spędzone w branży oraz dostęp do nowoczesnej technologii. Na stronie https://www.zawodoze.pl/o-szkole/ znajdziesz szereg informacji o Szkole Partnerskiej Viessmann, możliwościach kształcenia, korzyściach i lokalizacji placówek. Stawiając na wysokiej jakości kształcenie, do egzaminu państwowego przystępujesz z pewnością siebie. Zakres posiadanej wiedzy i umiejętności zawsze wpływają na komfort przed egzaminem.

Już teraz zapisz się na najbliższy kurs. Skorzystaj z formularza na wcześniej wspomnianej stronie.

Można by z definicji zaapelować do władz gminy, powiatu, województwa, Polski, aby wprowadzić urzędowy nakaz niszczenia tej rośliny, tylko czy byłoby to skuteczne bez odpowiedniej edukacji – na pewno nie.
Pszczoły są prawdziwym skarbem natury. Pełnią niezastąpioną funkcję w ekosystemach – to właśnie im zawdzięczamy istnienie wielu gatunków roślin. Bez nich dieta człowieka byłaby znacznie uboższa, a różnorodność biologiczna zagrożona. Obchodzony 8 sierpnia Wielki Dzień Pszczół jest świetną okazją, ...
ORLEN uruchomił w Poznaniu swoją pierwszą w Polsce, ogólnodostępną, całodobową stację wodorową, na której można tankować samochody osobowe, ciężarowe i autobusy miejskie. Z każdym rokiem to „paliwo przyszłości” będzie odgrywać coraz większą rolę w transporcie. Do końca tej dekady ORLEN planuje bu...
Już 24 maja od godz. 17:00 w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek odbędzie się druga edycja Nocy Muzeów! Czeka na Was bogaty program pełen atrakcji i edukacyjnych doświadczeń przygotowanych przez leśników z nadleśnictw LKP „Puszcza Notecka”, Zespół Szkół Leśnych w Goraju oraz Fundację P...
„Jedno z największych wyzwań Polski i Europy ma związek z krytycznymi materiałami - cennymi pierwiastkami, które są kluczowe dla przyszłości nauki, technologii, innowacji.
Prowadzenie firmy to wyzwanie, które pochłania wiele czasu i energii. Jednym z aspektów, który często bywa zaniedbywany, jest właściwe gospodarowanie odpadami. Jednak ignorowanie tego tematu może mieć poważne konsekwencje - zarówno prawne, jak i wizerunkowe. Na szczęście, istnieją wyspecjalizowan...
Ograniczanie emisji CO2 w branży budowlanej staje się koniecznością – wymaga tego osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 r.