Przejdź do głównej treści


Największy wróg czystego powietrza – spaliny samochodowe. Problem wielkich miast

 

Wśród społeczeństwa z dnia na dzień rośnie świadomość zanieczyszczeń, jakie powoduje człowiek. Na bardziej zurbanizowanych terenach obserwuje się coraz gorszą jakość powietrza, która wpływa na samopoczucie mieszkańców. Jednym z elementów, które najbardziej przyczyniają się do tego typu zanieczyszczeń są samochody osobowe czy kursujące przez całe dnie taksówki.

 

Znamy przyczynę, poznajmy skutki. Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasz świat

Najbardziej znaną konsekwencją nadmiernej emisji spalin zanieczyszczających środowisko są rozmaite anomalie pogodowe, takie jak kwaśne deszcze, dziura ozonowa, zanieczyszczenia gleby i wody – o czymś takim dowiadują się nawet najmłodsi, którzy dopiero z biegiem czasu zdają sobie sprawę, że to, o czym uczono ich w szkole to nie pusta teoria. Tragiczna jakość powietrza wpływa również negatywnie na człowieka i jego zdrowie; przez wiele lat badacze przyglądali się całej sytuacji, aż w końcu doszli do kilku poważnych wniosków. Istnieje nierozerwalna więź pomiędzy zdrowiem i funkcjonowaniem człowieka a środowiskiem, w którym przyszło mu żyć. Konsekwencje zanieczyszczonego powietrza odciskają piętno na zdrowiu każdego z nas. Problemy z pamięcią, podrażnienia oczu, nosa i gardeł, a nawet zwiększone ryzyko zawału serca czy nawracających infekcji dróg oddechowych – to tylko jedne z wielu skutków życia w zanieczyszczonym świecie. Na szczęście, zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, coraz więcej firm zaczyna interesować się środowiskiem, dostosowując swoją branżę do najnowszych standardów ekologicznych. Właśnie taką ścieżką podąża branża taksówkarska.

Dbałość o każdy szczegół. Jak taxi może być eko?

Z początku może wydawać się to nieprawdopodobne – w końcu jakim cudem taksówki mogłyby nagle pozytywnie wpływać na zurbanizowane środowisko, skoro w tej branży samochody odgrywają największą rolę? Na szczęście świat idzie do przodu, a wraz z nim producenci aut, które posiadają zmniejszoną emisję spalin. Śledząc trendy, coraz częściej zobaczyć można modele taksówek, które dostosowane są do obecnych wymagań odnośnie ochrony przyrody. Jedną z firm stawiających na równi komfort pasażera i dbanie o otaczający nas świat jest Taxi Wałbrzych. Informacje na temat sposobu ich działania w kwestii przyrody, a także samego klienta, możesz przeczytać na ich stronie internetowej https://taxi-walbrzych.pl/. Warto wybierać środki transportu, które stworzone zostały z myślą zadbania o przyrodę – w ten sposób, jako klient, również przyczyniasz się do zmiany świata na lepsze.

 

Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie od dzisiaj prezentuje wystawę fotografii „Ptaki na wodzie i na ziemi, na drzewach i na niebie, zawsze blisko Ciebie”.
Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...
Mimo postępu technologicznego i obierania przez wiele firm ekologicznych strategii zarządzania firmą, w funkcjonowanie zakładów przemysłowych wciąż wpisane jest generowanie zanieczyszczeń.
Samorządy mogą w tym celu lepiej wykorzystywać dostępne już zasoby. Według ONZ w globalnej skali miasta odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i 75 proc. emisji CO2.