Przejdź do głównej treści


To będzie droga zima

| MP | ECO newsy
foto: syngeos.pl
foto: syngeos.pl

Synoptycy zapowiadają znaczne ochłodzenie w drugiej połowie stycznia. Będzie zimno i trzeba czymś się ogrzać.  Nie zawsze przyczyną palenia w piecach „byle czym” jest tzw. „ubóstwo energetyczne”. Zamiast wrzucić wszystko co da się spalić do pieca może warto jednak pomyśleć o tym jak bardzo zanieczyści się powietrze?

Oczywiście wszyscy wiemy, jak drogi jest prąd, gaz czy dobrej jakości węgiel. Ale czy trzeba palić plastikowe butelki, śmieci, odpady? Sam proces spalania ma również swoje znaczenie, bardzo dużo energii cieplnej tracimy poprzez „złe palenia”.

Spacer po Obornikach 11.01.2022 wieczorową porą to wdychanie masy szkodliwego pyłu, to po prostu czuć. Wielu z Państwa doskonale wie który komin najmocniej truje okolicę.

foto: zrzut z godziny 19:28 z portalu: https://panel.syngeos.pl

Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie od dzisiaj prezentuje wystawę fotografii „Ptaki na wodzie i na ziemi, na drzewach i na niebie, zawsze blisko Ciebie”.
Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...
Mimo postępu technologicznego i obierania przez wiele firm ekologicznych strategii zarządzania firmą, w funkcjonowanie zakładów przemysłowych wciąż wpisane jest generowanie zanieczyszczeń.
Samorządy mogą w tym celu lepiej wykorzystywać dostępne już zasoby. Według ONZ w globalnej skali miasta odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i 75 proc. emisji CO2.