Przejdź do głównej treści


Światowy Dzień Ziemi – zadbajmy o nią wspólnie!

| oborniki.pl | ECO newsy

Gmina Oborniki organizuje wspólne sprzątanie. To akcja związana ze Światowym Dniem Ziemi, który przypada 22 kwietnia.

W czwartek, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi z tej też okazji Burmistrz Obornik Tomasz Szrama zachęca Mieszkańców do włączenia się w akcję sprzątania wspólnej przestrzeni publicznej. Osoby indywidualne, rodziny lub zorganizowane grupy zapraszamy do odbioru worków na śmieci do wyznaczonych punktów:

  1. Urzędu Miejskiego w Obornikach – Biuro Obsługi Interesanta – parter (środa, czwartek, piątek),
  2. Siedziba PGKiM ul. Lipowa 19 (środa, czwartek, piątek),
  3. Siedziba Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej ul. Młyńska 8e oraz w administracji OSM ul. Szarych Szeregów 4 (środa, czwartek, piątek),
    W godzinach urzędowania ww. jednostek
  4. Plac Rynku u funkcjonariusza Straży Miejskiej w czwartek i w piątek w godz. 10-12

Przy odbiorze worków należy wypełnić kwestionariusz podając obszar objęty akcją oraz kontakt do organizatora grupy. Zebrane w workach!! odpady należy zgłosić do odbioru poprzez SMS  na nr tel. 697433020 najpóźniej do poniedziałku 26.04.2021 r.  do godz. 8.00. podając dokładną lokalizację worków oraz osobę odpowiedzialną wskazaną w kwestionariuszu.

Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie od dzisiaj prezentuje wystawę fotografii „Ptaki na wodzie i na ziemi, na drzewach i na niebie, zawsze blisko Ciebie”.
Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...
Mimo postępu technologicznego i obierania przez wiele firm ekologicznych strategii zarządzania firmą, w funkcjonowanie zakładów przemysłowych wciąż wpisane jest generowanie zanieczyszczeń.
Samorządy mogą w tym celu lepiej wykorzystywać dostępne już zasoby. Według ONZ w globalnej skali miasta odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i 75 proc. emisji CO2.