Ekologiczne środki czystości kontra szkodliwe detergenty

Głównym celem idei Green Cleaning jest stosowanie produktów, które są bezpieczne zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska. Ekologiczne środki czyszczące powinny posiadać certyficat Ecocert, potwierdzający ich naturalny skład i bezpieczeństwo.

Głównym celem idei Green Cleaning jest stosowanie produktów, które są bezpieczne zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska. Ekologiczne środki czyszczące powinny posiadać certyficat Ecocert, potwierdzający ich naturalny skład i bezpieczeństwo.

Ekologiczne środki do sprzątania stanowią ciekawą alternatywę dla standardowych detergentów. Te działają na skórę człowieka bardzo agresywnie, co widać doskonale w przypadku sprzątania czy zmywania naczyń bez rękawiczek ochronnych. Poza tym klasyczne detergenty są również szkodliwe dla środowiska naturalnego, powodując jego stopniowe skażenie.

Obecnie człowiek na każdym kroku otoczony jest ogromną liczbą toksyn. Pochłania je z pożywieniem i oddychając, a także poprzez stosowane kosmetyki i środki czystości. Organizm z tak dużą ilością szkodliwych substancji nie jest w stanie sobie poradzić. Toksyny gromadzą się przez lata, powodując różnego rodzaju choroby. Dlatego warto uświadomić sobie to już teraz.

Rozwiązania ekologiczne

Produkty ekologiczne są delikatne, biodegradowalne i łagodne dla środowiska naturalnego. Przy tym są cały czas bardzo skuteczne w działaniu. W składzie ekologicznych środków czystości znaleźć można naturalne olejki eteryczne, które koją układ nerwowy. Nie ma w nich natomiast syntetycznych barwników i aromatów, szkodliwych fosforanów, składników alergizujących, tłuszczy zwierzęcych, surowców petrochemicznych czy syntetycznych konserwantów.

szczesliwy dziecko w pomaranczowym pulowerze bawic sie z piorkiem na podloga 8353 185

Rzeczywiście produkty ekologiczne są nieco droższe niż te standardowe, ale są z drugiej strony bardziej skuteczne i wydajne. Poza tym korzyści dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka są nieporównywalne. Warto też pamiętać o tym, że rosnąca popularność środków eko w końcu zmusi światowych producentów do zmniejszenia ilości toksycznych składników, które stosowane są w ich produktach. Co ciekawe, preparaty ekologiczne są też często bardzo uniwersalne. Nie trzeba więc kupować kilku różnych preparatów do czyszczenia poszczególnych typów powierzchni, ale jeden.

Środki czystości w wersji eko

logo ecocert sm2 300x195

Warto w tym przypadku zwracać uwagę na certyfikaty. Dzisiaj niezależnie od producentów działają bowiem na rynku organizacje certyfikujące ekologiczne produkty. Każda z nich ma swoje własne zasady ustalania kryteriów dla preparatów ekologicznych i naturalnych. W większości są one jednak podobne – zakaz stosowania GMO, ograniczenie wykorzystania syntetyków, zakaz testowania na zwierzętach czy zakaz stosowania substancji pochodzących z martwych zwierząt.

Jedną z bardziej znanych organizacji certyfikujących jest Ecocert. Podczas przyznawania certyfikatów kieruje się ona głównie składem produktów. Wyróżnia preparaty ekologiczne na każdym etapie produkcji.

Ekologiczne środki czystości Mr Wipes

Ekologiczne środki czystości Mr Wipes marki Farmasi posiadają certyficat Ecocert, potwierdzający ich naturalny skład i bezpieczeństwo. Są to skoncentrowane ekologiczne preparaty, które są skuteczniejsze od marketowych środków czystości i bezpieczne nawet dla niemowląt. Dzięki rejestracji na twojefarmasi.pl masz dostęp do profesjonalnych ekologicznych środków czystości Mr Wipes 23% taniej.

mrwipesfarmasi

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież