Przejdź do głównej treści


Ekologiczne środki czystości kontra szkodliwe detergenty

| Artykuł sponsorowany | ECO newsy

Głównym celem idei Green Cleaning jest stosowanie produktów, które są bezpieczne zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska. Ekologiczne środki czyszczące powinny posiadać certyficat Ecocert, potwierdzający ich naturalny skład i bezpieczeństwo.

Głównym celem idei Green Cleaning jest stosowanie produktów, które są bezpieczne zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska. Ekologiczne środki czyszczące powinny posiadać certyficat Ecocert, potwierdzający ich naturalny skład i bezpieczeństwo.

Ekologiczne środki do sprzątania stanowią ciekawą alternatywę dla standardowych detergentów. Te działają na skórę człowieka bardzo agresywnie, co widać doskonale w przypadku sprzątania czy zmywania naczyń bez rękawiczek ochronnych. Poza tym klasyczne detergenty są również szkodliwe dla środowiska naturalnego, powodując jego stopniowe skażenie.

Obecnie człowiek na każdym kroku otoczony jest ogromną liczbą toksyn. Pochłania je z pożywieniem i oddychając, a także poprzez stosowane kosmetyki i środki czystości. Organizm z tak dużą ilością szkodliwych substancji nie jest w stanie sobie poradzić. Toksyny gromadzą się przez lata, powodując różnego rodzaju choroby. Dlatego warto uświadomić sobie to już teraz.

Rozwiązania ekologiczne

Produkty ekologiczne są delikatne, biodegradowalne i łagodne dla środowiska naturalnego. Przy tym są cały czas bardzo skuteczne w działaniu. W składzie ekologicznych środków czystości znaleźć można naturalne olejki eteryczne, które koją układ nerwowy. Nie ma w nich natomiast syntetycznych barwników i aromatów, szkodliwych fosforanów, składników alergizujących, tłuszczy zwierzęcych, surowców petrochemicznych czy syntetycznych konserwantów.

szczesliwy dziecko w pomaranczowym pulowerze bawic sie z piorkiem na podloga 8353 185

Rzeczywiście produkty ekologiczne są nieco droższe niż te standardowe, ale są z drugiej strony bardziej skuteczne i wydajne. Poza tym korzyści dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka są nieporównywalne. Warto też pamiętać o tym, że rosnąca popularność środków eko w końcu zmusi światowych producentów do zmniejszenia ilości toksycznych składników, które stosowane są w ich produktach. Co ciekawe, preparaty ekologiczne są też często bardzo uniwersalne. Nie trzeba więc kupować kilku różnych preparatów do czyszczenia poszczególnych typów powierzchni, ale jeden.

Środki czystości w wersji eko

logo ecocert sm2 300x195

Warto w tym przypadku zwracać uwagę na certyfikaty. Dzisiaj niezależnie od producentów działają bowiem na rynku organizacje certyfikujące ekologiczne produkty. Każda z nich ma swoje własne zasady ustalania kryteriów dla preparatów ekologicznych i naturalnych. W większości są one jednak podobne – zakaz stosowania GMO, ograniczenie wykorzystania syntetyków, zakaz testowania na zwierzętach czy zakaz stosowania substancji pochodzących z martwych zwierząt.

Jedną z bardziej znanych organizacji certyfikujących jest Ecocert. Podczas przyznawania certyfikatów kieruje się ona głównie składem produktów. Wyróżnia preparaty ekologiczne na każdym etapie produkcji.

Ekologiczne środki czystości Mr Wipes

Ekologiczne środki czystości Mr Wipes marki Farmasi posiadają certyficat Ecocert, potwierdzający ich naturalny skład i bezpieczeństwo. Są to skoncentrowane ekologiczne preparaty, które są skuteczniejsze od marketowych środków czystości i bezpieczne nawet dla niemowląt. Dzięki rejestracji na twojefarmasi.pl masz dostęp do profesjonalnych ekologicznych środków czystości Mr Wipes 23% taniej.

mrwipesfarmasi

Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie od dzisiaj prezentuje wystawę fotografii „Ptaki na wodzie i na ziemi, na drzewach i na niebie, zawsze blisko Ciebie”.
Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...
Mimo postępu technologicznego i obierania przez wiele firm ekologicznych strategii zarządzania firmą, w funkcjonowanie zakładów przemysłowych wciąż wpisane jest generowanie zanieczyszczeń.
Samorządy mogą w tym celu lepiej wykorzystywać dostępne już zasoby. Według ONZ w globalnej skali miasta odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i 75 proc. emisji CO2.