Skip to main content

Certyfikacja produkcji ekologicznej odpowiada na potrzeby klientów

| Artykuł sponsorowany | ECO newsy

Troska o środowisko naturalne i własne zdrowie nie jest już modą – to świadomy wybór konsumentów. Zawracają oni coraz większą uwagę na to, co jedzą i jak artykuły spożywcze są produkowane. Certyfikacja produkcji ekologicznej jest kluczem do sprostania oczekiwaniom klientów, a jednocześnie do zwiększa zysków ze sprzedaży. Dlaczego ludzie tak chętnie wybierają produkty eko?

1. Są zdrowsze 

Przeciętnie żywność ekologiczna zawiera zwiększone poziomy wielu kluczowych składników odżywczych, które są niezbędne dla zdrowia ludzkiego. Zarówno statystyki amerykańskie, jak i brytyjskie wskazują, że poziom pierwiastków śladowych i minerałów w owocach i warzywach pozyskiwanych przemysłowo spadł o 76% w latach 1949–2010. 

2. Nie mają dodatków 

Żywność ekologiczna nie zawiera dodatków do żywności, które są związane z problemami zdrowotnymi, takimi jak: 

  • choroby serca,  
  • astma,  
  • osteoporoza, 
  • migreny,  
  • alergie pokarmowe, 
  • nadpobudliwość. 

Certyfikacja produkcji ekologicznej zakłada nieużywanie takich związków, jak np. aspartam i glutaminian sodu oraz sztuczne barwniki, antybiotyki, środki aromatyzujące i słodzące. 

Więcej o certyfikacji produkcji ekologicznej i jej korzyściach zarówno dla konsumentów, jak i producentów, można przeczytać na stronie https://www.bureauveritas.pl/services+sheet/certyfikacja-produkcji-ekologicznej.  

3. Są wolne od pestycydów  

Pestycydy są rutynowo stosowane w rolnictwie konwencjonalnym. Pozostałości tych substancji regularnie występują w dużym odsetku owoców i warzyw, a w 2004 r. Komisja Europejska stwierdziła, że ​​nie można już wykluczyć tego, że niosą one ze sobą zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. 

4. Są wysokiej jakości 

Żywność ekologiczna pochodzi z zaufanych źródeł. Wszystkie gospodarstwa ekologiczne i przedsiębiorstwa spożywcze są kontrolowane co najmniej raz w roku w celu ustalenia zgodności z przepisami. Certyfikacja produkcji ekologicznej daje konsumentom pewność, że kupują oni artykuły, które są najwyższej jakości. 

5. Zmniejszają cierpienie zwierząt 

Dobrostan zwierząt jest kluczową i integralną częścią standardów ekologicznych. Chów przemysłowy nie tylko przyczynia się do generowania ogromnej ilości odpadów, ale również jest moralnie nieuzasadniony.  

 

 

 

Niskoemisyjna i naturalna przyszłość branży budowlanej 

Ograniczanie emisji CO2 w branży budowlanej staje się koniecznością – wymaga tego osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 r.

Kiedy wejdzie w życie system kaucyjny?

System kaucyjny w Polsce, zgodnie z ustawą, powinien zacząć działać od 2025 roku. To sposób na motywowanie konsumentów do zwrotu zużytych butelek i puszek, by zwiększyć poziom recyklingu.

Protest śmieciowy w Gminie Oborniki

Już za kilka dni będziemy obchodzić Międzynarodowego Dnia Ziemi. Co TY jesteś w stanie zrobić dla Ziemi?

Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim

Dla klas 5-6 uczniów szkół podstawowych przygotowane zostały warsztaty pt. "Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim”.

Eksperci: budynki w polskich miastach odpowiadają nawet za 80 proc. emisji CO2

W naszej strefie klimatycznej budynki odpowiadają średnio za 60 do 80 proc. emisji CO2, dlatego bez transformacji sektora budynków nie będzie transformacji miast, a bez transformacji miast nie uda się transformacja klimatyczna - wskazali eksperci podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mik...

Moda się zmienia, a problem zostaje. Oto, jak fast fashion wpływa na środowisko

W wirze nieustannie zmieniających się trendów apetyt konsumentów wciąż rośnie. Niestety za barwnymi kolekcjami kryje się mniej atrakcyjna prawda – ogromny ślad ekologiczny.

20.02.2024 - ogólnopolski prostet rolników - dlaczego myśliwi protestują razem z rolnikami?

Polityka Ministerstwa Klimatu i Środowiska rządu Donalda Tuska doprowadziła do ogromnego wzburzenia środowiska myśliwych z całej Polski. Myśliwi wspierają rolników, walcząc również o swoje prawa!