fbpx

Nie musisz akceptować swoich rozstępów! Usuń je raz a dobrze!

Rozstępy to nieestetyczne ślady na skórze, które pojawiają się wskutek czynników mechanicznych lub zmian hormonalnych, najczęściej po ciąży. Dotykają zarówno kobiet, jak też mężczyzn i, niestety, bywają trudne do usunięcia. Dzięki innowacyjnym środkom leczniczym, te uciążliwe blizny można zniwelować. Sprawdź, w jaki sposób pozbyć się ich bezpowrotnie i znów cieszyć się gładką, elastyczną skórą!

 Blizny można usunąć bez pomocy lasera. Niewielkim kosztem!

 Kiedy skóra jest narażona na zbyt mocne i gwałtowne rozciąganie, zawarte w niej włókna kolagenowe ulegają przerwaniu. W efekcie powstają rozstępy, czyli podłużne blizny, nielubiane głównie ze względu na swój nieatrakcyjny wygląd. Jeśli jest ich niewiele, łatwo je zamaskować, np. ubraniem. Gorzej, gdy pokryją cały brzuch lub plecy. Zmienione powierzchnie skóry stają się powodem kompleksów, a w wielu przypadkach jedynym ratunkiem okazuje się podjęcie decyzji o usunięciu niechcianych blizn.

Jedną z nowoczesnych metod na pozbycie się rozstępów, jest leczenie laserem. To jednak inwazyjny i, co gorsza, bardzo bolesny zabieg, który dla pełnych efektów trzeba kilkukrotnie powtórzyć. Na temat jego skuteczności można znaleźć różne opinie, od negatywnych po pozytywne. Zabiegi laserem są jednak kosztowne, stanowią wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Nie każdy może sobie na nie pozwolić, nie wszyscy chcą też narażać się na niepotrzebny ból. Słusznie! Istnieją bowiem inne sposoby walki z rozstępami. Są o wiele tańsze, bezbolesne i dostępne dla wszystkich. Aby je znaleźć, warto udać się do apteki, gdzie sprzedawane są specyfiki redukujące blizny.

Kremy i olejki, czyli sprawdzone preparaty na rozstępy

Apteki internetowe oraz stacjonarne oferują klientom środki lecznicze, wspomagające walkę z bliznami różnego typu. Produkty te mają formę kremów lub olejków i są stosunkowo tanie. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych! Niektóre specyfiki należy stosować jeszcze na etapie powstawania zmian skórnych, inne zwalczają te już istniejące. Olejek, jak i krem na rozstępy  może działać wygładzająco, zmiękczać, nawilżać i regenerować tkanki. Stopniowe wyrównywanie kolorytu będzie dobrym początkiem i motywacją, aby systematycznie wmasowywać produkt w skórę. To słowo jest kluczowe i nie bez powodu je teraz powtórzymy: systematyka. Bez niej żaden preparat nie zadziała. Należy o tym pamiętać, że tylko codzienna pielęgnacja umożliwi usunięcie zmian pigmentacyjnych, odbarwień, blizn po zabiegach i oparzeniach oraz rozstępów. Na pełne efekty z pewnością trzeba będzie zaczekać, ale gra jest warta świeczki. Więcej na temat niwelowania zmian skórnych, można przeczytać na stronie apteki internetowej Aptisan. Zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu kuracji, porównaj dostępne metody i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

 

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa

11-08-2020 | Wyświetleń:6160

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie obornicki...

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:683

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:903

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:222

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2194

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2292

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

Pozostałe - zdrowie ...