fbpx

Nie musisz akceptować swoich rozstępów! Usuń je raz a dobrze!

Rozstępy to nieestetyczne ślady na skórze, które pojawiają się wskutek czynników mechanicznych lub zmian hormonalnych, najczęściej po ciąży. Dotykają zarówno kobiet, jak też mężczyzn i, niestety, bywają trudne do usunięcia. Dzięki innowacyjnym środkom leczniczym, te uciążliwe blizny można zniwelować. Sprawdź, w jaki sposób pozbyć się ich bezpowrotnie i znów cieszyć się gładką, elastyczną skórą!

 Blizny można usunąć bez pomocy lasera. Niewielkim kosztem!

 Kiedy skóra jest narażona na zbyt mocne i gwałtowne rozciąganie, zawarte w niej włókna kolagenowe ulegają przerwaniu. W efekcie powstają rozstępy, czyli podłużne blizny, nielubiane głównie ze względu na swój nieatrakcyjny wygląd. Jeśli jest ich niewiele, łatwo je zamaskować, np. ubraniem. Gorzej, gdy pokryją cały brzuch lub plecy. Zmienione powierzchnie skóry stają się powodem kompleksów, a w wielu przypadkach jedynym ratunkiem okazuje się podjęcie decyzji o usunięciu niechcianych blizn.

Jedną z nowoczesnych metod na pozbycie się rozstępów, jest leczenie laserem. To jednak inwazyjny i, co gorsza, bardzo bolesny zabieg, który dla pełnych efektów trzeba kilkukrotnie powtórzyć. Na temat jego skuteczności można znaleźć różne opinie, od negatywnych po pozytywne. Zabiegi laserem są jednak kosztowne, stanowią wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Nie każdy może sobie na nie pozwolić, nie wszyscy chcą też narażać się na niepotrzebny ból. Słusznie! Istnieją bowiem inne sposoby walki z rozstępami. Są o wiele tańsze, bezbolesne i dostępne dla wszystkich. Aby je znaleźć, warto udać się do apteki, gdzie sprzedawane są specyfiki redukujące blizny.

Kremy i olejki, czyli sprawdzone preparaty na rozstępy

Apteki internetowe oraz stacjonarne oferują klientom środki lecznicze, wspomagające walkę z bliznami różnego typu. Produkty te mają formę kremów lub olejków i są stosunkowo tanie. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych! Niektóre specyfiki należy stosować jeszcze na etapie powstawania zmian skórnych, inne zwalczają te już istniejące. Olejek, jak i krem na rozstępy  może działać wygładzająco, zmiękczać, nawilżać i regenerować tkanki. Stopniowe wyrównywanie kolorytu będzie dobrym początkiem i motywacją, aby systematycznie wmasowywać produkt w skórę. To słowo jest kluczowe i nie bez powodu je teraz powtórzymy: systematyka. Bez niej żaden preparat nie zadziała. Należy o tym pamiętać, że tylko codzienna pielęgnacja umożliwi usunięcie zmian pigmentacyjnych, odbarwień, blizn po zabiegach i oparzeniach oraz rozstępów. Na pełne efekty z pewnością trzeba będzie zaczekać, ale gra jest warta świeczki. Więcej na temat niwelowania zmian skórnych, można przeczytać na stronie apteki internetowej Aptisan. Zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu kuracji, porównaj dostępne metody i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

 

Uczulenie na twarzy – jak złagodzić objawy?

16-01-2021 | Wyświetleń:76

Uczulenie na twarzy może dotyczyć osób w każdym wieku. Przyczyny jego wystąpienia mogą być bardzo zró...

Zaawansowanie szczepień – stan 16.01.2021

16-01-2021 | Wyświetleń:569

W Polsce do teraz zaszczepiono 436 963 osób, pojawiają się już osoby zaszczepione drugą dawką szczepion...

Urząd Miejski w Obornikach zapewni transport na s…

16-01-2021 | Wyświetleń:273

W piątek 15 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID 19 dla osób w wieku 80 lat i starszych. O...

Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względe…

15-01-2021 | Wyświetleń:148

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązując...

Od piątku 15 stycznia rozpoczynają się szczepie…

14-01-2021 | Wyświetleń:364

  Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 8...

Niewydolność serca najczęstszą przyczyną zgon…

14-01-2021 | Wyświetleń:120

W Polsce na niewydolność serca cierpi 1,2 mln osób. Choroba rokuje gorzej niż zawał serca, rak prostaty czy...

Pozostałe - zdrowie ...