fbpx

Nie musisz akceptować swoich rozstępów! Usuń je raz a dobrze!

Rozstępy to nieestetyczne ślady na skórze, które pojawiają się wskutek czynników mechanicznych lub zmian hormonalnych, najczęściej po ciąży. Dotykają zarówno kobiet, jak też mężczyzn i, niestety, bywają trudne do usunięcia. Dzięki innowacyjnym środkom leczniczym, te uciążliwe blizny można zniwelować. Sprawdź, w jaki sposób pozbyć się ich bezpowrotnie i znów cieszyć się gładką, elastyczną skórą!

 Blizny można usunąć bez pomocy lasera. Niewielkim kosztem!

 Kiedy skóra jest narażona na zbyt mocne i gwałtowne rozciąganie, zawarte w niej włókna kolagenowe ulegają przerwaniu. W efekcie powstają rozstępy, czyli podłużne blizny, nielubiane głównie ze względu na swój nieatrakcyjny wygląd. Jeśli jest ich niewiele, łatwo je zamaskować, np. ubraniem. Gorzej, gdy pokryją cały brzuch lub plecy. Zmienione powierzchnie skóry stają się powodem kompleksów, a w wielu przypadkach jedynym ratunkiem okazuje się podjęcie decyzji o usunięciu niechcianych blizn.

Jedną z nowoczesnych metod na pozbycie się rozstępów, jest leczenie laserem. To jednak inwazyjny i, co gorsza, bardzo bolesny zabieg, który dla pełnych efektów trzeba kilkukrotnie powtórzyć. Na temat jego skuteczności można znaleźć różne opinie, od negatywnych po pozytywne. Zabiegi laserem są jednak kosztowne, stanowią wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Nie każdy może sobie na nie pozwolić, nie wszyscy chcą też narażać się na niepotrzebny ból. Słusznie! Istnieją bowiem inne sposoby walki z rozstępami. Są o wiele tańsze, bezbolesne i dostępne dla wszystkich. Aby je znaleźć, warto udać się do apteki, gdzie sprzedawane są specyfiki redukujące blizny.

Kremy i olejki, czyli sprawdzone preparaty na rozstępy

Apteki internetowe oraz stacjonarne oferują klientom środki lecznicze, wspomagające walkę z bliznami różnego typu. Produkty te mają formę kremów lub olejków i są stosunkowo tanie. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych! Niektóre specyfiki należy stosować jeszcze na etapie powstawania zmian skórnych, inne zwalczają te już istniejące. Olejek, jak i krem na rozstępy  może działać wygładzająco, zmiękczać, nawilżać i regenerować tkanki. Stopniowe wyrównywanie kolorytu będzie dobrym początkiem i motywacją, aby systematycznie wmasowywać produkt w skórę. To słowo jest kluczowe i nie bez powodu je teraz powtórzymy: systematyka. Bez niej żaden preparat nie zadziała. Należy o tym pamiętać, że tylko codzienna pielęgnacja umożliwi usunięcie zmian pigmentacyjnych, odbarwień, blizn po zabiegach i oparzeniach oraz rozstępów. Na pełne efekty z pewnością trzeba będzie zaczekać, ale gra jest warta świeczki. Więcej na temat niwelowania zmian skórnych, można przeczytać na stronie apteki internetowej Aptisan. Zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu kuracji, porównaj dostępne metody i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

 

Prawie 19 tysięcy zakażeń! 18 przypadków w pow…

28-10-2020 | Wyświetleń:755

Kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem odnotowano w Polsce. Wg danych Ministerstwa Zdrowia z dnia 28 październik...

Ponad 16 tysięcy zakażonych koronawirusem!

27-10-2020 | Wyświetleń:452

Wg najświeższych danych Ministerstwa Zdrowia w ostatniej dobie przybyło 16300 zakażonych Covid-19. ...

2 nowe przypadki zakażenia w powiecie obornickim

26-10-2020 | Wyświetleń:1102

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 10 tysiącach przypdkach zakażenia koronawirusem.

35 nowych zakażeń Covid-19 w powiecie obornickim

25-10-2020 | Wyświetleń:1061

W powiecie obornickim mamy dobowy rekord zakażeń.

Kolejne złe dane z Ministerstwa Zdrowia

23-10-2020 | Wyświetleń:684

Ministerstwo Zdrowia podało informację o 13632 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce.

Ponad 12 tysięcy zakażonych Covid-19!

22-10-2020 | Wyświetleń:1047

Ministerstwo Zdrowia podało informację o ponad 12000 zakażeniach w ostatniej dobie.

Pozostałe - zdrowie ...