Skip to main content

Tempo metabolizmu w 50% zależy od nas samych. Tak możesz je zwiększyć

Jak dowodzą wyniki badań naukowych, mamy całkiem konkretny wpływ na nasz metabolizm. Co prawda tylko w połowie zależy on od nas, bowiem kluczowe znaczenie odgrywa w tym przypadku nasza płeć, wiek, a nawet klimat i miejsce zamieszkania. Jednak my sami, przestrzegając pewnych zasad, możemy nieco przyspieszyć tempo naszej przemiany materii. Sprawdź zatem, co wpływa na Twoją szybkość spalania i po prostu zacznij działać!

Po pierwsze, aktywność fizyczna

Regularna dawka ruchu to podstawa, jeśli chcesz utrzymać swoje tempo metabolizmu na zadowalającym poziomie. Minimum 45 – minutowy, regularny wysiłek fizyczny pozwala efektywnie spalać tłuszcz i zauważalnie „podkręcić” tempo przemiany materii. Krótsze ćwiczenia spalają jedynie zgromadzony w wątrobie i mięśniach cukier. Stąd też tak istotne jest, abyś uprawiając sport przestrzegał wskazówek dotyczących czasu trwania treningu. Pamiętaj, że tempo przemiany materii wzrasta nie tylko podczas ćwiczeń, ale utrzymuje się także po ich zakończeniu.

Po drugie, pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości

Jak się okazuje terapia wykorzystująca pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości (magnetoterapia) wykazuje się znakomitą skutecznością w zakresie detoksykacji organizmu, a zatem w usuwaniu szkodliwych produktów przemiany materii. Tym samym rozwiązanie to doskonale wpływa na przyspieszenie naszego metabolizmu, a nawet odgrywa ważną rolę w terapii wielu chorób metabolicznych. Wejdź zatem na biomag.pl i sprawdź, jak łatwo możesz wpłynąć na swój metabolizm, właśnie za sprawą magnetoterapii.

Po trzecie, regularne posiłki i brak głodówek

Pomijanie posiłków wcale nie wpłynie pozytywnie na nasz proces odchudzania się i przyspieszania metabolizmu. Wręcz przeciwnie. Powinieneś zatem jeść regularnie, mniej więcej o tych samych porach, w myśl zasady: mniej, ale częściej. Warto codzienne posiłki wzbogacić także o poprawiające trawienie przyprawy, np. cynamon, imbir, bazylię, oregano, czy też estragon, oraz dbać o odpowiednią ilość błonnika w diecie.

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.