Tempo metabolizmu w 50% zależy od nas samych. Tak możesz je zwiększyć
Jak dowodzą wyniki badań naukowych, mamy całkiem konkretny wpływ na nasz metabolizm. Co prawda tylko w połowie zależy on od nas, bowiem kluczowe znaczenie odgrywa w tym przypadku nasza płeć, wiek, a nawet klimat i miejsce zamieszkania. Jednak my sami, przestrzegając pewnych zasad, możemy nieco przyspieszyć tempo naszej przemiany materii. Sprawdź zatem, co wpływa na Twoją szybkość spalania i po prostu zacznij działać!
Po pierwsze, aktywność fizyczna
Regularna dawka ruchu to podstawa, jeśli chcesz utrzymać swoje tempo metabolizmu na zadowalającym poziomie. Minimum 45 – minutowy, regularny wysiłek fizyczny pozwala efektywnie spalać tłuszcz i zauważalnie „podkręcić” tempo przemiany materii. Krótsze ćwiczenia spalają jedynie zgromadzony w wątrobie i mięśniach cukier. Stąd też tak istotne jest, abyś uprawiając sport przestrzegał wskazówek dotyczących czasu trwania treningu. Pamiętaj, że tempo przemiany materii wzrasta nie tylko podczas ćwiczeń, ale utrzymuje się także po ich zakończeniu.
Po drugie, pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości
Jak się okazuje terapia wykorzystująca pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości (magnetoterapia) wykazuje się znakomitą skutecznością w zakresie detoksykacji organizmu, a zatem w usuwaniu szkodliwych produktów przemiany materii. Tym samym rozwiązanie to doskonale wpływa na przyspieszenie naszego metabolizmu, a nawet odgrywa ważną rolę w terapii wielu chorób metabolicznych. Wejdź zatem na biomag.pl i sprawdź, jak łatwo możesz wpłynąć na swój metabolizm, właśnie za sprawą magnetoterapii.
Po trzecie, regularne posiłki i brak głodówek
Pomijanie posiłków wcale nie wpłynie pozytywnie na nasz proces odchudzania się i przyspieszania metabolizmu. Wręcz przeciwnie. Powinieneś zatem jeść regularnie, mniej więcej o tych samych porach, w myśl zasady: mniej, ale częściej. Warto codzienne posiłki wzbogacić także o poprawiające trawienie przyprawy, np. cynamon, imbir, bazylię, oregano, czy też estragon, oraz dbać o odpowiednią ilość błonnika w diecie.