Przejdź do głównej treści

Innowacja na rynku aparatów ortodontycznych – aparat lingwalny

usmiech

 

Słyszałeś o niewidocznym aparacie ortodontycznym? Jeśli chcesz mieć piękny i zdrowy uśmiech, nie musisz już nosić tradycyjnych aparatów metalowych. Gdy z różnych względów ważna jest dla ciebie dyskrecja (może występujesz publicznie), przemyśl kupno aparatu lingwalnego.

Czym jest aparat lingwalny?

Aparat lingwalny to aparat językowy, ponieważ mocuje się go po wewnętrznej stronie zębów, od strony języka. Jest zupełnie niewidoczny z zewnątrz, nawet przy szerokim uśmiechu. Zbudowany jest ze stopu złota i irydu, a tworzywo produkuje się w laboratorium w Bad Essen w Niemczech. Materiał jest bezpieczny i biokompatybilny, czyli nietoksyczny dla organizmu.

Dlaczego aparat lingwalny?

  • czas leczenia jest krótszy, ponieważ siła przyłożenia do zęba jest większa i w efekcie szybciej przemieszczają się

  • wykonany jest z tworzyw, które są bezpieczne i nietoksyczne dla tkanek organizmu

  • polecany szczególnie dla pacjentów ze słabą mineralizacją szkliwa

  • skuteczność jest porównywalna z leczeniem tradycyjnym aparatem stałym

  • większa wygoda użytkowania

  • mniejszy ból w trakcie leczenia – cienkie łuki i zamki lingwalne nie przeciążają systemu nerwowo-więzadłowego

  • komfort dla warg i policzków

  • łatwiejsze utrzymanie higieny

  • efekt końcowy można zobaczyć jeszcze przed zakończeniem leczenia

Kto może nosić?

Aparat ten jest zalecany dla wszystkich dorosłych, niezależnie od wieku oraz dzieci, które mają już stałe zęby. Przeciwwskazania:

  • choroby przyzębia

  • podatność na próchnicę

  • uczulenie na metal

Gdzie możesz założyć aparat niewidoczny?

W Polsce nie ma zbyt wielu specjalistów, którzy zakładają aparaty ligwalne. Aparaty lingwalne w Krakowie zakłada OrtoLingwa Centrum Ortodoncji, które dysponuje typami aparatów:

  • Incognito, Incognito Lite oraz aparat Win, Lingualjet - projektowane indywidualnie dla pacjenta - leczy się nimi nieskomplikowane wady zgryzu, np. stłoczenia, szparowatość, recydywy

  • tzw. standardowe 2D,3D, STB itp. - stosowane do leczenia prostych wad zgryzu i drobnych nieprawidłowości.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…