Przejdź do głównej treści

Innowacja na rynku aparatów ortodontycznych – aparat lingwalny

usmiech

 

Słyszałeś o niewidocznym aparacie ortodontycznym? Jeśli chcesz mieć piękny i zdrowy uśmiech, nie musisz już nosić tradycyjnych aparatów metalowych. Gdy z różnych względów ważna jest dla ciebie dyskrecja (może występujesz publicznie), przemyśl kupno aparatu lingwalnego.

Czym jest aparat lingwalny?

Aparat lingwalny to aparat językowy, ponieważ mocuje się go po wewnętrznej stronie zębów, od strony języka. Jest zupełnie niewidoczny z zewnątrz, nawet przy szerokim uśmiechu. Zbudowany jest ze stopu złota i irydu, a tworzywo produkuje się w laboratorium w Bad Essen w Niemczech. Materiał jest bezpieczny i biokompatybilny, czyli nietoksyczny dla organizmu.

Dlaczego aparat lingwalny?

  • czas leczenia jest krótszy, ponieważ siła przyłożenia do zęba jest większa i w efekcie szybciej przemieszczają się

  • wykonany jest z tworzyw, które są bezpieczne i nietoksyczne dla tkanek organizmu

  • polecany szczególnie dla pacjentów ze słabą mineralizacją szkliwa

  • skuteczność jest porównywalna z leczeniem tradycyjnym aparatem stałym

  • większa wygoda użytkowania

  • mniejszy ból w trakcie leczenia – cienkie łuki i zamki lingwalne nie przeciążają systemu nerwowo-więzadłowego

  • komfort dla warg i policzków

  • łatwiejsze utrzymanie higieny

  • efekt końcowy można zobaczyć jeszcze przed zakończeniem leczenia

Kto może nosić?

Aparat ten jest zalecany dla wszystkich dorosłych, niezależnie od wieku oraz dzieci, które mają już stałe zęby. Przeciwwskazania:

  • choroby przyzębia

  • podatność na próchnicę

  • uczulenie na metal

Gdzie możesz założyć aparat niewidoczny?

W Polsce nie ma zbyt wielu specjalistów, którzy zakładają aparaty ligwalne. Aparaty lingwalne w Krakowie zakłada OrtoLingwa Centrum Ortodoncji, które dysponuje typami aparatów:

  • Incognito, Incognito Lite oraz aparat Win, Lingualjet - projektowane indywidualnie dla pacjenta - leczy się nimi nieskomplikowane wady zgryzu, np. stłoczenia, szparowatość, recydywy

  • tzw. standardowe 2D,3D, STB itp. - stosowane do leczenia prostych wad zgryzu i drobnych nieprawidłowości.

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu.
Z niedawno opublikowanego badania opinii publicznej wynika, że czterech na pięciu respondentów w wieku 18-25 lat spożywa alkohol. 28% robi to tylko przy konkretnej okazji.
Na terenie szpitala w Obornikach rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze związane z budową nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Obecnie na placu budowy pojawiła się tablica informacyjna przedstawiająca orientacyjny plan inwestycji.
Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko potrzebuje odrobaczania. Temat ten budzi niepokój, zwłaszcza gdy maluch zaczyna uczęszczać do żłobka lub przedszkola.
Współczesny styl życia często prowadzi do zaniedbywania podstawowej potrzeby, jaką jest sen. Ile więc godzin powinieneś spać, aby czuć się wypoczętym i funkcjonować optymalnie? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…