Skip to main content

Innowacja na rynku aparatów ortodontycznych – aparat lingwalny

usmiech

 

Słyszałeś o niewidocznym aparacie ortodontycznym? Jeśli chcesz mieć piękny i zdrowy uśmiech, nie musisz już nosić tradycyjnych aparatów metalowych. Gdy z różnych względów ważna jest dla ciebie dyskrecja (może występujesz publicznie), przemyśl kupno aparatu lingwalnego.

Czym jest aparat lingwalny?

Aparat lingwalny to aparat językowy, ponieważ mocuje się go po wewnętrznej stronie zębów, od strony języka. Jest zupełnie niewidoczny z zewnątrz, nawet przy szerokim uśmiechu. Zbudowany jest ze stopu złota i irydu, a tworzywo produkuje się w laboratorium w Bad Essen w Niemczech. Materiał jest bezpieczny i biokompatybilny, czyli nietoksyczny dla organizmu.

Dlaczego aparat lingwalny?

  • czas leczenia jest krótszy, ponieważ siła przyłożenia do zęba jest większa i w efekcie szybciej przemieszczają się

  • wykonany jest z tworzyw, które są bezpieczne i nietoksyczne dla tkanek organizmu

  • polecany szczególnie dla pacjentów ze słabą mineralizacją szkliwa

  • skuteczność jest porównywalna z leczeniem tradycyjnym aparatem stałym

  • większa wygoda użytkowania

  • mniejszy ból w trakcie leczenia – cienkie łuki i zamki lingwalne nie przeciążają systemu nerwowo-więzadłowego

  • komfort dla warg i policzków

  • łatwiejsze utrzymanie higieny

  • efekt końcowy można zobaczyć jeszcze przed zakończeniem leczenia

Kto może nosić?

Aparat ten jest zalecany dla wszystkich dorosłych, niezależnie od wieku oraz dzieci, które mają już stałe zęby. Przeciwwskazania:

  • choroby przyzębia

  • podatność na próchnicę

  • uczulenie na metal

Gdzie możesz założyć aparat niewidoczny?

W Polsce nie ma zbyt wielu specjalistów, którzy zakładają aparaty ligwalne. Aparaty lingwalne w Krakowie zakłada OrtoLingwa Centrum Ortodoncji, które dysponuje typami aparatów:

  • Incognito, Incognito Lite oraz aparat Win, Lingualjet - projektowane indywidualnie dla pacjenta - leczy się nimi nieskomplikowane wady zgryzu, np. stłoczenia, szparowatość, recydywy

  • tzw. standardowe 2D,3D, STB itp. - stosowane do leczenia prostych wad zgryzu i drobnych nieprawidłowości.

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.