Skip to main content

Dlaczego warto wybrać depilację laserową

| tekst sponosowany | Zdrowie

Dlaczego warto

 

Depilacja laserowa jako jedna z nowatorskich, dających najlepsze i najtrwalsze - w porównaniu do tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia - efekty, staje się coraz bardziej popularna.

Tą tezę potwierdza ekspert z gabinetu depilacji laserowej Depilacja.pl Natalia Wysocka. Rosnące zainteresowanie zabiegami depilacji laserem diodowym wynika z coraz większych potrzeb zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którym głównym celem jest utrzymanie atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego przez maksymalny czas. Depilacja laserowa, jak żadna inna metoda, daje taką możliwość. Na jakiej zasadzie działa oraz co warunkuje optymalne efekty uzyskane po wykonanym zabiegu?

Trwałość efektu

W przeciwieństwie do innych metod depilacji dających możliwość utrzymania gładkiej skóry bez odrastających włosków przez dłuższy czas, depilacja laserowa gwarantuje pozbycie się problemu zbędnego owłosienia z wybranych partii ciała raz na zawsze. Po kilku indywidualnie dobranych, wynikających z konkretnych potrzeb i uwarunkowań sesjach, włoski przestają odrastać na skutek całkowitego zniszczenia macierzy włosa odpowiedzialnej za jego wzrost. Takiego efektu nie można otrzymać stosując aparat IPL przeznaczony do domowej depilacji laserowej, który w przeciwieństwie do lasera diodowego nie jest urządzeniem medycznym, a emitowane z niego fale światła są rozproszone i działają tylko na płytkie struktury włosa oraz skórę. Laser diodowy dociera do głębi mieszka włosowego, więc jego działanie jest mocniejsze, a tym samym trwałe.

Bezpieczeństwo

Kolejnym, istotnym czynnikiem mającym wpływ na popularność zabiegu jest jego pełne bezpieczeństwo, co ma niebagatelne znaczenie dla osób o szczególnie wrażliwej, podatnej na podrażnienia skórze, które chcą skorzystać z tego typu zabiegu. Urządzenia do depilacji laserowej są sprzętami medycznymi posiadającymi certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, a ich stosowanie obwarowane jest opracowanymi przez specjalistów procedurami. Przygotowania do samego zabiegu wymagają ścisłej współpracy ze specjalistą, który będzie przeprowadzał  zabieg depilacji laserem diodowym i przedstawi sposób postępowania na kilka tygodni przed i po zabiegiem, aby pozwolić skórze na pełną regenerację. Specjalnie opracowana lista przeciwwskazań bezwzględnych i czasowych wyklucza możliwość wykonania zabiegu osobie, która z racji danego schorzenia nie może poddać się tego typu depilacji.

Depilację laserem diodowym wykonuje się tylko raz dla każdej partii ciała, z której chcemy raz na zawsze usunąć zbędne owłosienie. Należy pamiętać, iż każdy zabieg składa się z kilku zabiegów wykonywanych w odstępach około siedmiu tygodni. Pełne efekty otrzymuje się zatem po dłuższym czasie, jednakże są to - jak już było powiedziane – efekty trwałe.

 

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.