Przejdź do głównej treści


Kolagen w tabletkach czy kapsułkach – jaki wybrać?

| artykuł sponsorowany | Zdrowie

Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletkach. Obie formy spożycia mają atuty, które możesz wziąć pod uwagę.

Kolagen w tabletkach i kapsułkach – czyli jaki?

Niektórzy mogą mieć dylemat, wybierając określoną formę spożycia suplementów diety z kolagenem. W tej kwestii warto jednak zdać się przede wszystkim na własne potrzeby i preferencje. Czy kolagen w tabletkach jest skuteczny? Tak, podobnie jak ten w proszku i do picia. Różni się jedynie tym, że zamknięto go w małej, żelatynowej lub roślinnej kapsułce, albo sprasowano go ze składnikami wiążącymi tabletki.

Kolagen w tabletkach i kapsułkach jest hydrolizowany lub liofilizowany. Sam kolagen może mieć jednak różne pochodzenie. Aktualnie za najzdrowszy uznaje się kolagen morski w tabletkach. Poddaje się go obróbce, dzięki której charakteryzuje się on mniejszymi cząsteczkami (o wielkości od 100 do 10000 Daltonów). Dzięki temu wchłania się znacznie lepiej od kolagenu naturalnie występującego w żywności (którego masa cząsteczkowa wynosi 100 000-300 000 Daltonów).

Dowiedz się więcej na temat prozdrowotnych właściwości poszczególnych typów kolagenu, czytając artykuł: https://wybieramykolagen.pl/kolagen-typu-1-2-3-i-inne.

Poza kolagenem tabletki i kapsułki mogą zawierać także dodatkowe składniki wspierające zdrowie Twoich stawów, skóry, włosów oraz paznokci. Do wyboru pozostają różne kompozycje składników dostosowane do specjalnych potrzeb, np. urodowych albo sportowych. To m.in. witaminy, pierwiastki oraz ekstrakty roślinne, takie jak witamina C, cynk, krzem czy ekstrakt z borówki.

Znane i cenione wśród konsumentów kolageny w tabletkach to przede wszystkim produkty marek Intenson i Flexus Booster. Z kolei rekomendowane kolageny w kapsułkach stanowią preparaty Body ReBeauty oraz CollUp.

Kto może sięgać po kolagen w tabletkach i kapsułkach?

Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, a suplementy często zażywają w pracy albo podróży, chętniej wybierają kolagen w tabletkach lub kapsułkach. Taka forma spożycia ma wiele atutów, m.in.:

  • uwzględnia wysokiej jakości preparaty – kolagen w tabletkach znajduje się w rankingu najlepszych kolagenów na https://wybieramykolagen.pl/kolagen-w-tabletkach,
  • umożliwia dokładne dawkowanie – masz pewność, że każdego dnia przyjmujesz taką samą porcję kolagenu,
  • nie wymaga przygotowywania – wystarczy popić tabletki albo kapsułki wodą,
  • zapewnia łatwą dostępność – kolagen w kapsułkach i tabletkach zamówisz online,
  • prezentuje prostszy skład – tabletki i kapsułki zwykle nie zawierają barwników, dodatków smakowych oraz konserwantów.

Pamiętaj, że każda tabletka lub kapsułka ma ograniczoną pojemność. Żeby dostarczać organizmowi odpowiednią dawkę suplementu, na ogół trzeba połykać kilka tabletek albo kapsułek dziennie.

Kolagen w tabletkach czy kapsułkach – który lepszy?

Istnieją pewne różnice pomiędzy kolagenem w tabletkach i kolagenem w kapsułkach, które możesz wziąć pod uwagę przed zakupem konkretnego suplementu diety.

  • łatwość połykania – na ogół tabletki z kolagenem są większe od kapsułek,
  • wygoda stosowania – w razie potrzeby tabletki z kolagenem możesz dzielić,
  • walory smakowe – niektóre tabletki (niepowlekane) mogą mieć specyficzny smak i zapach kolagenu, którego pozbawione są kapsułki,
  • szybkość wchłaniania – kolagen w tabletkach potrzebuje nieco więcej czasu na rozpuszczenie się w żołądku, przez co może działać wolniej od kapsułek,
  • skład – tabletki z kolagenem mogą zawierać więcej wypełniaczy, które pomagają utrzymać ich formę,
  • cena – w rankingu suplementów diety z kolagenem wysoko oceniane tabletki są tańsze od kapsułek.

Jak stosować kolagen w tabletkach i kapsułkach?

Kolagen w formie tabletek lub kapsułek zawsze stosuj zgodnie z zaleceniami producenta. Przestrzegaj rekomendowanego dawkowania. Jeśli chcesz poprawić trawienie tabletek lub kapsułek, a tym samym wchłanianie kolagenu, pij dużo wody.

Na bieżąco monitoruj swoje zdrowie i samopoczucie w trakcie suplementacji. W razie niepożądanych skutków ubocznych, takich jak wzdęcia, niestrawność czy reakcje alergiczne, skonsultuj się z lekarzem.

Kolagen w tabletkach czy kapsułkach – podsumowanie

Wśród suplementów diety korzystnych dla Twojego zdrowia i urody znajdziesz wysokiej jakości kolagen w kapsułkach i tabletkach. To preparaty najwygodniejsze dla osób aktywnych, które stawiają na oszczędność czasu. O wyborze konkretnej formy spożycia powinny decydować przede wszystkim Twoje własne potrzeby i preferencje. Dla wielu konsumentów duże znaczenie mają czynniki sensoryczne: smak, zapach czy łatwość połykania. Pod tymi względami bardziej komfortowe do spożycia mogą okazać się kapsułki.

Kampania Movember to międzynarodowa akcja, która co roku w listopadzie promuje profilaktykę zdrowotną w zakresie męskich nowotworów, szczególnie raka prostaty i raka jąder, a także zdrowia psychicznego mężczyzn. Do badań zachęca Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Bezpłatne badania mammograficzne w Obornikach – warto się badać!
Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo i cieszyło się dobrym zdrowiem. Zdarza się jednak, że pewne objawy mogą budzić niepokój i wymagać konsultacji ze specjalistą. W jakich sytuacjach warto udać się do neurologa dziecięcego? W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym prz...
Wiesz, czym jest adaptogen? Mówi Ci coś termin medycyna ajurwedyjska? Oba te pojęcia związane są z bohaterką tego artykułu, czyli ashwagandhą. To roślina, której przyjmowanie wpływa na redukcję stresu, poprawia odporność i działa przeciwzapalne. W jakiej formie można suplementować ashwagandhę? Kt...
W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.