Przejdź do głównej treści

Czy ginekolog może wystawić L4 z powodu bolesnej miesiączki?

| artykuł sponsorowany | Zdrowie

Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzymać L4 od ginekologa? I czy takie zwolnienie może wystawić także ginekolog online? Sprawdźmy!

Zwolnienie lekarskie od ginekologa zwykle kojarzy się z ciążą. Jednak nie tylko w ciąży ginekolog może przepisać swojej pacjentce L4. Jest szereg innych sytuacji, które będą wymagały podjęcia takich kroków, a jedną z nich jest bardzo bolesna miesiączka. W tym artykule podpowiadamy, jak najszybciej uzyskać takie zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu!

Bolesna miesiączka – przychodnia internetowa czy tradycyjna?

Wiele kobiet, które odczuwają bardzo silny ból podczas miesiączki, zmusza się do tego, by pójść do pracy. Tłumaczą sobie, że ból brzucha czy mdłości to jeszcze nie powód, by brać zwolnienie lekarskie. Jednak takie myślenie jest błędne. Pracownica cierpiąca z powodu bolesnej miesiączki będzie o wiele mniej wydajna w pracy, a w najgorszym przypadku jej stan może dodatkowo się pogorszyć. Żaden pracodawca nie chciałby ryzykować w ten sposób. Dlatego z silnym bólem menstruacyjnym warto udać się do przychodni.

Czy jednak tradycyjna przychodnia będzie dobrym wyborem w takiej sytuacji? Zwykle wizyta w takim miejscu wiąże się z koniecznością czekania w długiej kolejce na niewygodnym krześle lub w pozycji stojącej. Pacjentka z naprawdę silnym bólem może więc skorzystać z innej opcji, jaką jest Halomed – internetowa przychodnia. To rozwiązanie daje możliwość naprawdę szybkiej konsultacji lekarskiej, podczas której można otrzymać zarówno zwolnienie L4, jak i e-receptę czy skierowanie na dalsze badania.

Ginekolog online – zwolnienie, e-recepta lub skierowanie

Rozwój e-medycyny pozwolił na organizację szybkich i bezpiecznych konsultacji lekarskich, a także wystawianie recept, skierowań czy zwolnień na odległość. To rozwiązanie doskonałe w wielu przypadkach – szczególnie tych, w których liczy się czas. Bolesna miesiączka wymaga szybkiego działania, dlatego ginekolog online będzie dobrym wyborem. Choć taki lekarz nie będzie mógł zbadać pacjentki fizycznie, to jednak na podstawie przeprowadzonego wywiadu i historii choroby może zdecydować o wystawieniu e-recepty, skierowania na dalsze badania, a także zwolnienia L4 w przypadku niezdolności do pracy – między innymi z powodu bólu menstruacyjnego.

Teleporada z ginekologiem online to szybka i realna pomoc dla kobiet z bolesnymi miesiączkami. Jeśli czujesz, że ból i złe samopoczucie w trakcie okresu nie pozwala Ci normalnie funkcjonować, zarezerwuj konsultację ze specjalistą w przychodni internetowej. Oprócz zwolnienia L4 możesz uzyskać także praktyczne wskazówki lub konkretne kroki, jakie należy podjąć w celu dalszej diagnostyki. To może być początek końca bolesnych miesiączek.

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu.
Z niedawno opublikowanego badania opinii publicznej wynika, że czterech na pięciu respondentów w wieku 18-25 lat spożywa alkohol. 28% robi to tylko przy konkretnej okazji.
Na terenie szpitala w Obornikach rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze związane z budową nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Obecnie na placu budowy pojawiła się tablica informacyjna przedstawiająca orientacyjny plan inwestycji.
Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko potrzebuje odrobaczania. Temat ten budzi niepokój, zwłaszcza gdy maluch zaczyna uczęszczać do żłobka lub przedszkola.
Współczesny styl życia często prowadzi do zaniedbywania podstawowej potrzeby, jaką jest sen. Ile więc godzin powinieneś spać, aby czuć się wypoczętym i funkcjonować optymalnie? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…