Przejdź do głównej treści

Parkowo. Akcja honorowego krwiodawstwa 28 grudnia

| nadesłane MJ | Zdrowie

Szkoła w Parkowie zaprasza do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa. Odbędzie się ona tuż przed końcem roku.

Szanowni Państwo,
Okres świąteczny i zakończenie odchodzącego roku jest szansą na zjednoczenie siły wspólnoty w akcie wielkiej życzliwości! W dniu 28 grudnia 2023 roku, od godziny 9:00 do 14:00, koło Szkoły Podstawowej w Parkowie stanie krwiobus, gotowy przyjąć Wasze cenne darowizny krwi. To wyjątkowa szansa, abyśmy mogli przekazać życie innym.
Zapraszamy Was do tego niezwykłego wydarzenia, które nie tylko łączy społeczność lokalną, ale również ratuje życie. Wasza obecność w krwiobusie to nie tylko kropla w morzu – to akt bezinteresownej miłości i gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.
Pamiętajcie, że każda kropla krwi liczy się ogromnie. Możecie być bohaterami czyjegoś życia! Dołączcie, bądźcie częścią tego pięknego gestu solidarności i wspólnoty. Przyjdźcie, darujcie krew i wspólnie uczestniczcie w czynie, który ma tak wielkie znaczenie.
Wszystkim darczyńcom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość, wielkie serca, dbanie o siebie nawzajem i pokazanie, że solidarność nie zna granic. Niech 28 grudnia stanie się dniem, w którym wspólnie damy szansę innym na nowe życie!
Organizatorzy

 

Szybki dostęp do specjalistycznej opieki medycznej to jeden z największych priorytetów zdrowotnych dla wielu osób. Centrum medyczne oferujące kompleksowe usługi pod jednym dachem może znacząco skrócić czas oczekiwania na diagnozę i rozpoczęcie leczenia.
Coraz więcej kobiet decyduje się na stosowanie CBD, doceniając jego naturalne właściwości prozdrowotne. Ten roślinny ekstrakt pozyskiwany z konopi siewnych pomaga łagodzić codzienny stres, działa uspokajająco, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Co więcej, wykazuje też działanie antyoksydacyjne.
Woda z kranu jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Wiele osób zastanawia się jednak, czy jej spożywanie jest bezpieczne i korzystne dla zdrowia. W niniejszym artykule przyjrzymy się korzyściom płynącym z picia wody z kranu, omówimy standardy jej jakości oraz zastanowimy się, czy wa…
Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu.
Z niedawno opublikowanego badania opinii publicznej wynika, że czterech na pięciu respondentów w wieku 18-25 lat spożywa alkohol. 28% robi to tylko przy konkretnej okazji.
Na terenie szpitala w Obornikach rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze związane z budową nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Obecnie na placu budowy pojawiła się tablica informacyjna przedstawiająca orientacyjny plan inwestycji.
Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko potrzebuje odrobaczania. Temat ten budzi niepokój, zwłaszcza gdy maluch zaczyna uczęszczać do żłobka lub przedszkola.