Skip to main content

Jak wzmocnić kości?

| MP | Zdrowie

Trzon naszego organizmu stanowią kości oraz stawy. Ze względu na fakt, jak ciężką pracę wykonują każdego dnia i jak bardzo są przeciążane, warto o nie zadbać w odpowiedni sposób. Na ich kondycję wpływ mają różne czynniki. Jest to między innymi zła dieta, nadwaga, brak aktywności fizycznej lub niewłaściwie dobrane ćwiczenia. Zatem, jak wzmocnić kości? Odpowiadamy w tym artykule.

Dieta na mocne kości – zadbaj o swój jadłospis

Dieta ma kluczowy wpływ na to, w jaki sposób funkcjonuje nasz organizm. Im bogatsza w niezbędne dla niego składniki odżywcze, tym lepsza. Warto pamiętać o tym, że to, co na co dzień jemy, ma ogromny wpływ na stan naszych kości i stawów. Aby móc cieszyć się ich dobrym zdrowiem, warto zadbać o to, aby w naszej codziennej diecie znajdował się m.in. nabiał. Stanowi on doskonałe źródło wapnia i białka, które są niezwykle istotne w procesie mineralizacji kości, a także budowy tkanki chrzęstnej stawów. W celu wzmocnienia kości i stawów, dobrze jest włączyć do swojego menu tłuste ryby morskie. Znajduje się w nich ważna witamina na kości. Mowa tu o witaminie D. Produkty spożywcze istotne dla mocnych kości i stawów, ale i całego organizmu, to również warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. Warto pamiętać jeszcze, o stosowaniu tłoczonych na zimno olejów roślinnych. Stanowią one bowiem doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Jak wzmocnić kości? Postaw na suplementację

W sytuacji, gdy nie mamy możliwość dostarczenia naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, wraz ze spożywanymi przez nas posiłkami, warto w tym wypadku postawić na witaminy na kości, w postaci suplementów diety lub leków. Na rynku znajduje się ich duży wybór, więc może pojawić się dylemat, po który produkt sięgnąć. Otóż przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na produkty, w składzie których znajduje się witamina D. Na niedobory wyżej wspomnianej cierpi aż około 90% naszego społeczeństwa, co niestety może przyczynić się do występowania wielu chorób, w tym również osteoporozy. Witamina D powinna być przyjmowana w odpowiednich dawkach, uzależnionych od wieku i masy ciała pacjenta, a także stanu jego zdrowia. Na przykład osoby z otyłością, powinny suplementować witaminę D w dawce nawet 4000 IU na dobę. W ich przypadku niewątpliwie sprawdzi się lek https://www.vigalex.pl/leki/vigalex-max/, który odpowiada temu zapotrzebowaniu.

Gdzie kupić leki lub suplementy diety na mocne kości?

Preparaty na mocne kości można kupić w aptekach, a nawet w drogeriach. Ostatnimi czasy są to na tyle popularne produkty, że nie powinniśmy mieć problemu z ich zakupem. Warto pamiętać jednak o tym, aby zwracać szczególną uwagę, czy wybierane produkty, zawierają odpowiednie dla nas dawki witamin. Miejsce, w którym dostępny jest duży wybór leków oraz suplementów diety, to https://www.vigalex.pl/. Znajdziemy tam produkty o zróżnicowanym składzie, dla osób z każdej grupy wiekowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Biofarm.

W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...